Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Urbanovičs pieļauj iespēju, ka jauns premjers meklējams ārvalstīs

«Saskaņas centra» Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs norāda, ka patlaban nepieciešams valdības vadītājs, kuram visi ticētu un kurš saprastu, kas notiek šajā valstī. Viņš pieļauj iespēju, ka šādu cilvēku varētu meklēt arī ārvalstīs.

«Šobrīd Godmanim vajadzētu atkāpties. Saeimai, ja tā ir spējīga rīkoties, atklāti jāizrunā problēmas un uzdevumi, jāvienojas par to, kas nepieciešams sabiedrībai un valstij, un tikai pēc tam jāmeklē nākamais valdības vadītājs, kurš būtu labākais šīs programmas realizēšanai. Nav svarīgi, vai šis cilvēks ir politiķis, svarīgi, lai mēs visi ticētu, ka viņš nenāks kalpot oligarhiem, nav muļķis un saprot, kas notiek valstī. Ja mums pašiem nav šāda cilvēka, vajag «izrakstīt» no ārzemēm, līdzīgi kā futbolā un hokejā nolīgst ārzemju trenerus. Tik tālu nu mēs esam,» intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» atklāja politiķis.

Tāpat Urbanovičs norāda, ka visā procesā noteikti jāiesaista sabiedrība, izveidojot sabiedriskās padomes. «Pie katras ministrijas un premjera būtu jāizveido sabiedriskā padome, kas tos uzraudzītu. Politiķiem ir jādalās ar varu, ja viņi ir salaiduši visu grīstē. Ja mēs to neizdarīsim, tad, iespējams, jau gada beigās nāksies runāt par jauniem aizņēmumiem un vilšanās par valsti un politiku tikai pieaugs.»