Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Februārī Daugavpils Universitātē mācības nenotiks

Taupot līdzekļus, Daugavpils Universitātes vadība apsver iespēju februārī mācības neorganizēt, tādējādi ietaupot līdzekļus, vēsta laikraksts «Latgales Laiks».

Daugavpils Universitātei šogad budžets samazināts par diviem miljoniem latu, tāpēc izglītības iestādes vadība, piesaistot pasniedzējus un studentus, izstrādā optimizācijas plānu ar vairākiem neierastiem risinājumiem. Viens no tādiem ir februārī visiem pasniedzējiem piedāvāt apmaksātu atvaļinājumu, bet studentiem — strādāt patstāvīgos darbus.

Jau tagad universitātes telpās apkures temperatūra samazināta no 21 līdz 17 grādiem.

Universitātes rektors Arvīds Barševskis laikrakstam uzsvēris, ka optimizācijas plāns mācībspēkus neskars, iespējams, vajadzēs samazināt tehnisko darbinieku skaitu.

Tāpat universitātes vadība nedraud ar mācību maksas celšanu, jo studentiem samazinās maksātspēja par studijām. Universitātes Senātam tiks ieteikts nepaaugstināt maksu par dienesta viesnīcas īri.