Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Studenti vēlas tikties ar Godmani

Latvijas Studentu apvienība aicinājusi uz tikšanos premjeru Ivaru Godmani (LPP/LC), lai pārrunātu iespējamos risinājumus problēmām studentu sociālā pabalsta politikā, portālu «Apollo» informēja apvienībā.

Studenti ir noraizējušies par kritisko situāciju stipendiju un dienesta viesnīcu jomā. Valsts budžeta samazinājums ir skāris studentu stipendiju fondu. Studējošos uztrauc vairāku augstskolu paziņojumi par stipendiju saņēmēju loka samazināšanu.

Vēl kritiskāka situācija ir saistībā ar dienesta viesnīcām. Valsts gadā vienam budžeta studentam atvēlējusi 3,50 latus dienesta viesnīcas izmaksu segšanai, un augstskolas dotējušas dienesta viesnīcas no saviem līdzekļiem. Patlaban šāda dotācija ir apgrūtināta un augstskolas ceļ dienesta viesnīcu maksas pat divkārši. Traģiska situācija izveidojusies Daugavpils Universitātē, Latvijas Universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē situācija draud pasliktināties vai nu stipendiju, vai dienesta viesnīcu jomā, norāda studentu apvienība.

Lai gan Godmanis jau 16. janvārī ticies ar apvienības prezidentu un abi vienojušies, ka nepieciešamības gadījumā 2009. gada valsts budžeta grozījumos paredzams lielāks valsts galvoto kredītresursu apjoms studiju un studējošo kredītiem, studentu apvienība uzsvērusi, ka valsts galvotā kredīta apjoms var nebūt pietiekams.

Latvijas Studentu apvienības uzskaitītās problēmas ir risināmas tikai sarunu ceļā, uzskata apvienība.