Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Darba devēji sola protesta akcijas

Ja Latvijā turpinās pasliktināties uzņēmējdarbības vide un valdība turpinās ignorēt uzņēmēju viedokli, darba devēji varētu izmantot citus paņēmienus, kā skaidri paust savu viedokli, portālu «Apollo» informēja Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK).

Darba devēji varētu rīkot akcijas, kuru laikā vienoti tiek pārtraukta nodokļu maksāšana valstij vai masveidā pārtraukta uzņēmumu darbība, kā arī citas darbības, kas varētu pievērst valdības uzmanību.

«LDDK šobrīd uzklausa uzņēmējus un konsultējas par turpmākajiem soļiem ar sadarbības partneriem. LDDK apzinās, ka uzņēmumu darbības apturēšana varētu finansiāli ietekmēt pašus uzņēmējus un šī brīža nestabilā politiskā situācijā saasinātu uzmanību nevis uz ekonomiskiem, bet uz politiskiem jautājumiem. Tomēr no otras puses - situācija ir tik skarba, ka citu ceļu daudzi uzņēmēji neredz,» norāda LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle.

Konfederācija norāda, ka lielais birokrātijas slogs biznesam, nemitīga privātā sektora algu konkurence ar publiskā sektora progresīvo algu paaugstinājumu, valsts administratīvā aparāta dārdzība, ir pasliktinājusi uzņēmējdarbības vidi vairāku gadu garumā.

«Mēs nevēlamies, lai Latvijas uzņēmēji pārvietotu savas ražotnes uz Igauniju vai Lietuvu, kur ir daudz labāki apstākļi biznesam. Latvijas valstij ir jāaizstāv savi uzņēmēji, sniedzot atbalstu nodrošinot pieejamus finanšu instrumentus par saprātīgu samaksu, jāveicina ekonomiskā aktivitāte un jāatbalsta Latvijā ražoti produkti un pakalpojumi, jāveicina vietējais patēriņš un jāstimulē eksports. Šobrīd galvenais biznesam ir izpratne no valdības un sapratne no bankām, bet mums visai sabiedrībai nepieciešama pacietība,» saka Egle.

Biznesa aktivitātes mazināšanās apliecina, ka joprojām ir augsts nodokļu slogs strādājošajiem, LDDK uzskata, ka uz kādu laiku Latvijai vajadzētu nodokļu likmi samazināt par vismaz 8%.

LDDK uzskata, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklis jāsamazina no pašreizējiem 23% līdz 20% un jāmeklē risinājumi, kā kompensēt šos zaudējumus pašvaldībām.