Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers informēs par savu piedāvāto Satversmes grozījumu redakciju

21.janvārī Rīgas pilī plkst.12.30 paredzēta Valsts prezidenta Valda Zatlera preses konference, aģentūru LETA informēja prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa.

Tajā prezidents sniegs savu vērtējumu par tikšanās rezultātiem ar politisko spēku pārstāvjiem, kā arī, iespējams, informēs par izstrādāto precīzo Satversmes grozījumu redakciju, kas dotu tiesības tautai atlaist Saeimu.

Kā ziņots, šodien plkst.16 turpināsies pagājušajā nedēļā aizsāktā prezidenta tikšanās ar koalīcijā pārstāvēto politisko partiju vadītājiem. Savukārt 21.janvārī plkst.11.30 notiks prezidenta tikšanās ar Saeimas opozīcijas partiju pārstāvjiem.

22.janvārī plkst.14 paredzēta Zatlera tikšanās ar Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Arni Cimdaru. Tās laikā plānots pārrunāt 6.jūnijā gaidāmās Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanas. Tikšanās notiks pēc Valsts prezidenta iniciatīvas.

Jau ziņots, ka 14.janvārī pēc Vecrīgā notikušajiem grautiņiem Zatlers Saeimai izvirzīja ultimātu, proti, viņš gan parlamentam, gan valdībai noteica trīs uzdevumus. Ja tie netiks pildīti līdz 31.martam, viņš rosinās tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu.

Saeimai ir jāpieņem Satversmes grozījumi, kas dotu tiesības tautai atlaist Saeimu, jāveic grozījumi Vēlēšanu likumā, izslēdzot tā dēvēto lokomotīvju principu un liedzot deputātiem mainīt partiju piederību viena parlamenta sasaukuma laikā, kā arī jāizveido finanšu un ekonomikas stabilizācijas procesa uzraudzības padome.

Savukārt Ministru kabinetam ir jāveic valdības un valsts institūciju reorganizācija, pēc profesionalitātes principa jāiekļauj valdībā «jaunas sejas» un jānozīmē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs.

Prezidents apņēmās nedēļas laikā parlamentam nosūtīt konkrētu Satversmes grozījumu redakciju. Pirms tam viņš parlamentā bija iesniedzis vien likumdošanas iniciatīvu par minētajiem grozījumiem.

16.janvārī notika pirmā koalīcijā pārstāvēto politisko partiju vadītāju tikšanās ar Zatleru pēc viņa izteiktā ultimāta. Īsi pirms tikšanās Tautas partijas (TP) līderis Mareks Segliņš paziņoja, ka viņa pārstāvētā partija aicinās Saeimu pieņemt likumu par parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām jau šā gada martā, proti, labu laiku, pirms Zatlers ultimāta nepildīšanas gadījumā būtu rosinājis tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu.

16.janvārī notikusī abu pušu tikšanās noslēdzās bez rezultāta, un tika pieņemts lēmums tikšanos turpināt šodien.

Valdošās koalīcijas partijām pirms šodien plānotajām sarunām ar Valsts prezidentu ir ļoti atšķirīgi viedokļi, kā Latvijā iziet no politiskās krīzes. Zatlers par izveidojušos situāciju komentārus līdz šim nav sniedzis, tomēr viņa pārstāvji uzsver, ka prezidenta uzdevumi Saeimai un valdībai paliek spēkā. Prezidenta mērķis neesot panākt Saeimas atlaišanu, bet gan vairot tautas uzticību valsts varai.