Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būvniecības izmaksas pagājušajā gadā pieaugušas par 14,4%

Pagājušajā gadā būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 14,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Visstraujāk pieauga strādnieku darba samaksa - par 23,6%.

Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai palielinājās par 15,8%, būvmateriālu cenas - par 3,6%.

Vislielākais būvizmaksu pieaugums bija vērojams biroju ēku renovācijā - par 19,6%. Savukārt zemākais izmaksu pieaugums bija ģimenes māju un viesnīcu būvniecībā, kur izmaksas cēlās attiecīgi par 7,6% un 9,1%.

Pagājušā gada ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2007.gada ceturto ceturksni būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 8,1%.

Strādnieku darba samaksa un izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai pieauga attiecīgi par 10,3% un 10,1%. Būvmateriālu cenas palielinājās par 2,2%.

Vislielākais būvizmaksu pieaugums bija vērojams biroju ēku renovācijā - par 9,3% un transporta objektu būvē - par 8%. Savukārt zemākais izmaksu pieaugums bija ģimenes māju un viesnīcu būvniecībā, kur tās cēlās attiecīgi par 2,5% un 3,8%.

Pagājušā gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar trešo ceturksni, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 2,4%.

Būvmateriālu cenas un strādnieku darba samaksa saruka attiecīgi par 3% un 2,8%. Visstraujāk izmaksas kritās pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē - par 3,6%, kā arī ģimenes māju un viesnīcu būvniecībā - par 2,9%.

Savukārt mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 0,7%.