Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs atbalsta ideju par nacionālā izlīguma valdības veidošanu

Ventspils mērs Aivars Lembergs atbalsta ideju par nacionālā izlīguma valdības veidošanu, taču, ja to neizdotos realizēt, risinājums varētu būt arī Saeimas ārkārtas vēlēšanas.

Kā aģentūrai LETA sacīja Lembergs, pilsoņu atbalsts valdībai un Saeimai, kas jau tā bija zems, ir pazeminājies vēl vairāk. Šajos apstākļos vajadzīga tāda valdība, kurai uzticības līmenis būtu augstāks. «Neko nevar panākt, ja nav uzticības,» sacīja Lembergs.

Pašvaldības vadītājs neslēpa, ka atbalsta ideju par nacionālā izlīguma valdību, kurā būtu pārstāvēts plašs politisko partiju spektrs. Tomēr, ja neizdosies izveidot nacionālā izlīguma valdību, kura baudītu sabiedrības uzticību, jārīko ārkārtas Saeimas vēlēšanas, sacīja Lembergs, piebilstot, ka tādā gadījumā vajadzētu iet īsāko ceļu un Saeimai pašai lemt par tās atlaišanu.

Jau ziņots, ka Tautas partijas līderis Mareks Segliņš piektdien, 16.janvārī, sacīja, ka Tautas partijas (TP) Saeimas deputātu, valdes un ministru kopsēdē nolemts, ka TP aicinās Saeimu pieņemt likumu par parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām šā gada martā.

Šis paziņojums sekoja pēc tam, kad Valsts prezidents Valdis Zatlers Saeimai izvirzīja ultimātu līdz 31.martam pieņemt grozījumus Satversmē, kas dotu tiesības tautai atlaist Saeimu. Ja tas netikšot izdarīts, prezidents solīja rosināt Saeimas atlaišanu.