Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Enčī Mina «Sarkanā acālija»

Grāmatu apgāds «Atēna» laidis klajā Enčī Minas romānu «Sarkanā acālija», ko no angļu valodas tulkojusi Inese Lielmane.

Enčī Mina ir dzimusi 1957. gadā Šanhajā; 1984. gadā ar aktrises Džoanas Čeņas palīdzību viņa emigrēja uz ASV — strādāja par viesmīli, kalponi, palīgstrādnieci būvlaukumā, audumu krāsotāju, kurjeri, modeli un vienlaikus mācījās angļu valodu. 1990. gadā viņa saņēma maģistres grādu mākslā Čikāgas Mākslas institūtā, kur studēja kino režiju un mūziku.

Viņas memuāri «Sarkanā acālija» tapa astoņu gadu garumā un ieguva Karla Sendburga Literatūras godalgu; «The New York Times» šo grāmatu nosauca par vienu no zīmīgākajiem 1994. gada literārajiem darbiem, kas kļuvis par starptautisku bestselleru — tā pārpublicēšanas tiesības nopirkušas divdesmit valstis.

Pašlaik autore ar vīru un meitu dzīvo Kalifornijā.

«Asa [..] spēcīga [..] Šī ir Minas pirmā grāmata, bet reti kurš pieredzējis rakstnieks spēj atklāt cilvēka sirds neskaidrās robežas tik spilgti kā viņa [..] dziļas patiesības un ētikas pilna grāmata [..] uzmanības vērts stāsts,» raksta «Chicago Sun Times».

«Prasmīgi veidots [..] aizkustinošs stāsts par indivīda neatlaidību, ko rakstniece izklāsta tik personīgā manierē, ka mūžīgās tēmas — mīlestība, nodevība, zaudējums un izmisums —  iegūst jaunu gaismu. [..] perfekta rakstniece,» — «New City» literārais pielikums.