Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Radio ir tuvu maksātnespējai

Latvijas Radio (LR) vadībai jāpiedāvā Nacionālajai radio un televīzijas padomei (NRTVP) plāns, kā izkļūt no apjomīgajiem parādiem. Citādi ir reāla Latvijas Radio sanācijas iespēja, pasludinot radio maksātnespēju, otrdien raksta «Diena».

Tas nozīmē, ka uzņēmumā tiktu iecelts administrators, kura uzdevums būtu novērts LR bankrotu.

Amatpersonu sacītais liek secināt, ka LR parādu vilnim aizmetnis radies jau 2007. gada nogalē, kad LR valde palielināja darbinieku atalgojumu, iztērējot 230 tūkstošus latu, ko gaidīja piešķiram valsts budžeta grozījumos, bet tas nenotika. Turklāt papildus uzkrātajam deficītam LR jāsamazina izdevumi par 1,2 miljoniem latu.

«Uzņēmums ir gandrīz maksātnespējīgs,» skaidro NRTVP priekšsēža vietniece Dace Buceniece. Padome tomēr vēl cerot, ka «līdz sanācijai LR nenonāks». Pirmdien LR valde izskatīja iespējas samazināt izdevumus. Valdes loceklis Lauris Zvejnieks stāsta, ka skatīta, piemēram, kanāla «Radio NABA» slēgšana, apraides samazināšana, LR 3. un 4. kanālu pārraidot tikai Rīgā, daļas darbinieku sūtīšana bezalgas atvaļinājumā.

Šie plāni nozīmē, ka LR kā sabiedriskais medijs vairs nepastāvēs, teic LR pārstāvji. Viņi notiekošajā redz arī NRTVP izvairīšanos no atbildības, jo tā zinājusi par LR finanšu grūtībām, tomēr ļāvusi, ka parāds uzkrājas. Buceniece gan norāda, ka NRTVP informāciju par LR finanšu problēmām saņēmusi tikai ceturtdienas vakarā, bet LR finanšu atskaiti par ceturto ceturksni NRTVP redzēšot tikai otrdien.