Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienvidkorejā izaug zaļo pakalnu pilsēta

Dienvidkorejas valdība un koncerns «Daewo» noslēguši vienošanos, saskaņā ar kuru 35 km attālumā no valsts galvaspilsētas Seulas tiks uzcelta jauna nākotnes pilsēta, kurai jau ir dots vārds — Gvandžoua (Gwanggyo). Par jaunās pilsētas galveno elementu kļūs augstceltnes, kas būs veidotas zaļu pakalnu formā.

Jaunajā pilsētā dzīvos 77 000 iedzīvotāju. Par tās centra projektēšanas konkursa uzvarētāju kļuva Holandes kompānija «MVRDV», kas piedāvāja visai oriģinālu arhitektūras risinājumu. Arhitekti nodomājuši izmantot tikai līganas līnijas, un celtnes izskatīsies pēc cita uz cita uzliktiem gredzeniem, kuru ārpusē būs izvietoti zaļie stādījumi. Pilsētas centrs būs daudzfunkcionāls.

Šeit plānots uzcelt birojus 48 000 kvadrātmetru platībā, 200 000 kvadrātmetrus dzīvojamo platību, vēl 200 000 kvadrātmetri platības tiks nodoti kultūras, tirdzniecības, izklaides un izglītības objektiem. Paredzēts uzcelt arī 200 000 kvadrātmetru lielu autostāvvietu. Zaļās pilsētas autori, protams, lielu uzmanību pievērš ekoloģijas jautājumiem. Pašlaik projekts atrodas noslēguma apstiprināšanas fāzē. Pēc tam tiks noteikta tā galīgā tāmes vērtība. Plānots, ka jaunās pilsētas celtniecība tiks sākta 2011. gadā.