Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāji negatīvi vērtē ekonomisko situāciju valstī

Latvijas iedzīvotāji, līdzīgi kā Ungārijas, Portugāles, Lietuvas, Grieķijas un Bulgārijas iedzīvotāji, ekonomisko situāciju savā valstī vērtē ļoti negatīvi, liecina «Eurobarometer» jaunākie dati.

Pretējs uzskats ir Skandināvijas valstu, Nīderlandes, Luksemburgas un Austrijas iedzīvotājiem — viņi uzskata, ka ekonomiskā un nodarbinātības situācija viņu valstī ir labāka nekā citur Eiropā. 

Piecpadsmit Eiropas Savienības valstīs, arī Latvijā, inflācija tiek uzskatīta par galveno problēmu. Latvijā inflāciju par galveno problēmu uzskata 59% aptaujāto, vēl vairāk šādu iedzīvotāju ir tikai Austrijā — 61%. Savukārt kaimiņvalstī Lietuvā tādu ir 56%. Bet ziemeļu kaimiņvalstī Igaunijā kā galveno problēmu lielākā daļa cilvēku minējuši ekonomisko situāciju kopumā.

Tāpat Latvijā iedzīvotāji uztraucas par nodarbinātību — salīdzinājumā ar pagājušā gada sākumu par šo jautājumu pagājušā gada beigās uztraucās par 11% vairāk aptaujāto.