Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RD plāno vecākiem atņemt būtiskus pabalstus

Rīgas Dome plāno vecākiem atņemt vairākus būtiskus pabalstus, pirmdien vēstī laikraksts «Latvijas Avīze».

Dome iepriekš solīja paaugstināt pabalstu vecākiem, kuriem nav atradusies vieta pašvaldības bērnudārzā, no 50 līdz 100 latiem. Tagad nolemts pabalstu ne tikai nepaaugstināt, bet to nemaksāt vispār, tā ietaupot aptuveni trīs miljonus latu.

RD Budžeta komisija arī atbalstījusi nodomu nemaksāt 100 latu vienreizējo pabalstu jaundzimušā vecākiem.

Tāpat plānots vairs nemaksāt pašvaldības līdzfinansējumu brīvpusdienām pirmklasniekiem. Patlaban Rīgā pusdienas vienam pirmklasniekam izmaksā vienu latu dienā. Līdz šim valsts sedza 80 santīmus, bet RD — 20 santīmus.

Savukārt vecākiem, kuriem izdevies iekārtot savu mazuli pašvaldības bērnudārzā, nu būs par šo pakalpojumu jāmaksā divreiz vairāk. Proti, līdz šim vecākiem nācās maksāt 22 līdz 25 latus mēnesī par bērniņa ēdināšanu «dārziņā», bet pašvaldība plāno likt vecākiem maksāt arī 25 latus mēnesī kā līdzfinansējumu. Tādējādi tikšot ietaupīti četri miljoni latu. Nav gan skaidrs, vai šāds budžeta papildināšanas plāns tiks īstenots, jo likums liedzot prasīt naudu par bērna uzturēšanos pašvaldības bērnudārzā, norāda «Latvijas Avīze».