Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis: vitāli svarīgi nodrošināt rīcībspējīgu valdību

Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) uzskata, ka neatkarīgi no tā, vai Valsts prezidents Valdis Zatlers rosinās Saeimas atlaišanu pēc 31. marta, kā arī neatkarīgi no iespējamā Saeimas lēmuma ar divu trešdaļu balsu vairākumu pieņemt likumu par Saeimas ārkārtas vēlēšanu rīkošanu, Latvijai ir vitāli svarīgi nodrošināt darboties un lemt spējīgu valdību.

Par to portālu «Apollo» informēja premjera padomnieks Krists Leiškalns.

Rīcībspējīga valdība vajadzīga, jo nepieciešams pabeigt Latvijas un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) apstiprinātajā programmā plānoto kredītlīgumu slēgšanu ar Eiropas Savienību (ES), Skandināvijas valstu, Polijas, Čehijas un Igaunijas valdību. Tāpat valdībai jāizpilda budžeta finanšu rādītāji, kas apstiprināti SVF projektā šā gada 1. ceturksnim, jo no tā atkarīga programmas tālākā pastāvēšana un darbība, uzsver Godmanis.

Ministru prezidents arī uzsver, ka jāveic pārvaldes aparāta — ministriju un valsts aģentūru — samazināšana. Ar konkrētiem priekšlikumiem par valsts pārvaldes aparāta samazināšanu valdība nāks klajā jau pēc nedēļas.

Tāpat valdībai esot jānodrošina reformas izglītības un veselības jomā, kuras tieši neparedz atalgojuma samazināšanu, taču ietver strukturālas izmaiņas, kas minētas valdības un SVF apstiprinātajā programmā un Pasaules Bankas priekšlikumos.

Ministru kabinetam arī esot jāvirza Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja kandidatūra. Kandidātu publisku izvērtēšanu valdība plāno sākt nākamo pirmdien.

Godmanis uzsver, ka Latvijas un SVF programmā valdība jau ir aizņēmusies 800 miljonus latu, kas tiek izmantoti nepārtrauktu valsts budžeta iestāžu darbinieku darba algu izmaksu nodrošināšanai, no šā gada 1 .janvāra paaugstināto pensiju izmaksai un valstij piederošās Parex bankas likviditātes nodrošināšanai.

Premjers atzīmē, ka februārī valdība plāno izskatīt ekonomikas atbalsta pasākumus, kuriem izmantos ES struktūrfondus 180 miljonu latu apmērā, lai stimulētu eksporta preces ražojošos uzņēmumus gan caur banku sistēmu, gan fondiem, gan garantiju aģentūru.