Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ryanair» reiss uz Rīgu veic piespiedu nosēšanos [papildināta]

(Ziņa papildināta ar reisa pasažiera stāstīto). Aviokompānijas «Ryanair» reiss no Īrijas galvaspilsētas Dublinas uz Rīgu sestdien veicis piespiedu nosēšanos Edinburgas lidostā Skotijā, vēstī [s:21282]

Lidmašīnā atradies 161 pasažieris un seši apkalpes locekļi.

Reiss «FR1976» lidojis no Dublinas uz Rīgu, kad iedegusies brīdinājuma gaismiņa, norādot, ka lidmašīnai varētu būt radusies kāda tehniska problēma, stāstījis aviokompānijas pārstāvis.

Lidmašīna Edinburgas lidostā nosēdusies bez starpgadījumiem. Lidmašīnu pārbaudīs «Ryanair» mehāniķi.

Aviokompānijas runasvīrs atvainojies par sagādātajām neērtībām, bet uzsvēris, ka pasažieru un apkalpes drošība vienmēr esot pirmajā vietā.

Viens no reisa pasažieriem portālu «Apollo» informēja, ka lidmašīna ārkārtas nosēšanos veica ap pulksten 14.

Pasažieris arī norādīja, ka lidmašīnas salonā bija jūtama nepatīkama plastmasas sviluma smaka. Tāpat, vismaz aizmugurē sēdošajiem, nav strādājušas skābekļa maskas, bet apkalpojošais personāls šajā jautājumā neesot bijis īpaši izpalīdzīgs. 

Pilots pasažierus pirmo reizi informējis par notiekošo tikai aptuveni 15 minūtes pēc skābekļa masku izkrišanas. Pasažieriem par notiekošo trūkusi informācija gan ārkārtas nosēšanās laikā, gan arī gaidot nākamo reisu.

Pēc saspringtās nolaišanās arī neesot bijis neviena mediķa, kas sniegtu palīdzību, vai vismaz apjautātos par pasažieru veselības stāvokli. Lidmašīnā bijuši daudz raudoši bērni, tāpat pēc straujās augstuma samazināšanas kādai pasažierei ļoti stipri sākusi sāpēt galva.