Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apstiprina 3,1 miljarda eiro aizdevumu Latvijai

Otrdien finanšu ministrs Atis Slakteris piedalās Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē Briselē, kur Eiropas Savienības (ES) finanšu ministri nolēma atbalstīt 3,1 miljarda eiro aizdevuma piešķīrumu Latvijai, informē Finanšu ministrijā. 

Piešķirtie aizdevuma līdzekļi Latvijai būs pieejami trīs gadu laikā, kurus varēs izņemt sešos maksājumos. Šobrīd plānots, ka pirmā aizdevuma daļa viena miljarda eiro apmērā būs pieejama martā.

«Ir paveikts liels darbs, lai globālās ekonomikas straujas lejupslīdes apstākļos Latvija varētu atvērt sev kredītlīniju valsts finanšu situācijas līdzsvarošanai tuvākajiem trim gadiem. Integrācija ES ļāvusi Latvijai šādā skarbā situācijā saglabāt stabilu nacionālo valūtu un kontrolēti virzīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai,» uzskata Slakteris.

Uzrunājot ES ministrus Briselē, Slakteris augsti novērtēja sadarbību ar Eiropas Komisiju Latvijas ekonomikas atveseļošanas programmas tapšanas laikā. Viņš arī uzsvēra, ka demokrātisko procesu attīstību valstī nevar uzskatīt par šķērsli aizdevuma apstiprināšanai.
Lēmums par aizdevuma izsniegšanu Latvijai paredz ekonomiskās politikas nosacījumus, kuru izpilde ir priekšnoteikums maksājumu saņemšanai. Viens no šādiem nosacījumiem ir vidēja termiņa programmas izstrāde, kas noteiks budžeta deficīta samazināšanu zem 3% no IKP 2011. gadā.

Nosacījumi paredz, ka 2009. gadā budžeta deficītam jābūt zem 5% no IKP pēc naudas plūsmas metodes aprēķina. Latvija plāno samazināt atalgojumu fondu sabiedriskajā sektorā par 15% un ierobežot valsts pārvaldē strādājošo skaitu, veikt reformas budžeta vadībā un algu politikā, nodrošināt banku sektora stabilitāti, veikt strukturālas reformas un īstenot ES fondu projektus.