Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP pārstāve lūdz vērtēt Pabrika preses sekretāra rīcību [papildināta]

Tautas partijas Jaunatnes organizācijas (TPJO) priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Kolāte nosūtījusi vēstuli Latvijas Žurnālistu savienības valdes priekšsēdētājam Jurim Paideram, lūdzot izvērtēt žurnālista Ulda Birziņa rīcību, kurš gatavojis sižetu par partijas «Sabiedrībai citai politikai» līdzpriekšsēdētāju Arti Pabriku, vienlaikus būdams šī politiķa preses sekretārs.

Kolāte lūdz vērtēt, vai «TV 24» un «LETA video» sižetu autora Birziņa rīcība atbilst Latvijas žurnālistu savienības Ētikas kodeksā ietvertajām normām.

TPJO pārstāve uzsver, ka Birziņš vienlaikus ar darbu medijos ir arī Pabrika preses sekretārs un pauž šīs politiskās organizācijas viedokli. «Birziņa kungs ir arī autors sižetiem, kur nevar skaidri un saprotami nošķirt autora personīgo viedokli no viņa pārstāvētas politiskās organizācijas viedokļa, ko īpaši demonstrē sižets «Pabriks: Segliņš amatu saglabās»,» vēstulē atzīmē Kolāte, norādot, ka žurnālists intervē Pabriku, vienlaikus esot viņa preses sekretārs.

«Uzskatu, ka šāda situācija ir nepieļaujama, tā diskreditē gan konkrēto mediju, gan ir apkaunojums Latvijas preses kā neatkarīgas institūcijas tēlam.»

LETA video redaktors Romans Šklenniks portālam «Apollo» pavēstīja, ka ir iepazinies ar Kolātes vēstuli, kurā lūgts izvērtēt LETAvideo/TV24 moderatora Birziņa rīcību.

«Mēs atzīstam, ka tas ir ziņu aģentūras LETA ētikas kodeksa pārkāpums, turklāt, Uldis Birziņš mūs neinformēja par savu darbību saistībā ar SCP. Par to viņš saņems attiecīgu sodu. Tai pat laikā, konkrētais sižets, mūsuprāt, ir objektīvs, autors tajā nav paudis savu personisko viedokli par notikušo. Papildus gribētu vērst uzmanību, ka Birziņš Pabrika preses sekretāra pienākumus pērn dažus mēnešus pildījis sabiedriskā kārtā un naudu par to viņš nav saņēmis. Patlaban viņš vairs nenodarbojas ar Pabrika sabiedriskajām attiecībām. Viņš nav SCP biedrs. Aģentūras LETA ētikas kodekss nosaka, ka LETA ir no politiskām partijām, kustībām, biznesa apvienībām, reliģiskām organizācijām un citām interešu grupām neatkarīga organizācija, kuras produkti nedrīkst tikt izmantoti kādu politisku, ekonomisku vai reliģisku uzskatu propagandēšanai vai mērķu sasniegšanai,» norāda LETA video redaktors.

Portāls «Apollo» piedāvā noskatīties sižetu pret kuru iebilst TPJO priekšsēdētāja vietniece.