Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Radio paliek bez vadītāja

Otrdien par amata atstāšanu paziņojis Latvijas Radio (LR) ģenerāldirektors Aigars Semēvics, ziņo LR.

Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTVP) priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece aģentūru LETA informēja, ka jau trešdien notiks NRTVP ārkārtas sēde, kurā tiks pārrunāta turpmākā rīcība situācijas risināšanai. Paredzēts, ka NRTVP spriedīs par Latvijas Radio ģenerāldirektora vietas izpildītāja iecelšanu.

Viņa norādīja, ka šovakar Latvijas Radio valde apņēmusies meklēt savus kandidātus Latvijas Radio ģenerāldirektora vietas izpildītājam, jo Radio nevar palikt bez vadības. «Nebūs tā, ka nav neviena, kas vada. Kaut kāds vietu izpildītājs būs, savukārt, ja tāds netiks atrast, padome Semēvicu vaļā nelaidīs. Administratīvā procedūra tiks nokārtota,» apgalvoja Buceniece.

Ar Semēvicu nav izdevies sazināties.

Jau ziņots, ka LR vadībai bija jāpiedāvā NRTVP plāns, kā izkļūt no apjomīgajiem parādiem. Pretējā gadījumā ir iespējama radio maksātnespēja. Tas nozīmē, ka uzņēmumā tiktu iecelts administrators, kura uzdevums būtu novērts LR bankrotu.

Amatpersonu sacītais liek secināt, ka LR parādu vilnim aizmetnis radies jau 2007. gada nogalē, kad LR valde palielināja darbinieku atalgojumu, iztērējot 230 tūkstošus latu, ko gaidīja piešķiram valsts budžeta grozījumos, bet tas nenotika. Turklāt papildus uzkrātajam deficītam LR jāsamazina izdevumi par 1,2 miljoniem latu.

«Uzņēmums ir gandrīz maksātnespējīgs,» skaidroja NRTVP priekšsēža vietniece Dace Buceniece. Padome tomēr vēl cerot, ka «līdz sanācijai LR nenonāks». Pirmdien LR valde izskatīja iespējas samazināt izdevumus. Valdes loceklis Lauris Zvejnieks stāsta, ka skatīta, piemēram, kanāla «Radio NABA» slēgšana, apraides samazināšana, LR 3. un 4. kanālu pārraidot tikai Rīgā, daļas darbinieku sūtīšana bezalgas atvaļinājumā.

Šie plāni nozīmē, ka LR kā sabiedriskais medijs vairs nepastāvēs, teic LR pārstāvji. Viņi notiekošajā redz arī NRTVP izvairīšanos no atbildības, jo tā zinājusi par LR finanšu grūtībām, tomēr ļāvusi, ka parāds uzkrājas. Buceniece gan norāda, ka NRTVP informāciju par LR finanšu problēmām saņēmusi tikai ceturtdienas vakarā, bet LR finanšu atskaiti par ceturto ceturksni NRTVP redzēšot tikai otrdien.