Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Melngailis: jādomā, kā mazināt kredītņēmēju spriedzi

Parex bankas vadītājs Nils Melngailis norāda, ka noteikti nepieciešams meklēt risinājumus, lai mājsaimniecības spētu atmaksāt paņemtos hipotekāros kredītus. Jautāts par satiksmes ministra Aināra Šlesera priekšlikumu par trīs gadus ilgām kredītbrīvdienām, Parex bankas vadītājs gan atzīst, ka neatbalsta sarežģītus likumus, kas ierobežotu komercbanku darbību.

«Noteikti jādomā, kā mazināt spriedzi, kas tuvāko pāris gadu laikā sagaida mājsaimniecības attiecībā uz hipotekāro kredītu atmaksu. Manuprāt, bankas pašas saprot un jau cenšas meklēt risinājumus ar atsevišķiem klientiem, jo tas nu gan nav nevienas bankas interesēs — izputināt klientus. Arī no tīri praktiskiem apsvērumiem un ņemot vērā stāvokli, kāds izveidojies nekustamo īpašumu tirgū, — pārdodot ieķīlātos īpašumus, nevar sagaidīt, ka izdosies atgūt lielu daļu aizdevuma summas. Tāpēc tas ceļš būs meklēt vienošanos par atliktiem maksājumiem, lai mēs visi tiktu krīzei cauri. Es neatbalstu īpaši sarežģītu likumdošanu, kas ierobežotu banku darbību, jo neizbēgami tas izraisītu, piemēram, nepieciešamību bankām veikt vēl lielākus uzkrājumus. Tā ka mana atbilde ir — problēma aktualizēta pareizi, taču neesmu pārliecināts, vai tās risinājums slēpjas attiecīgi pielāgotā likumdošanā,» intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» stāstīja Melngailis.

Parex bankas šefs norāda, ka šie jautājumi būtu jārisina valdības līmenī, vienojoties ar banku vadību.

«Prātīgākais būtu banku vadībai tikties ar valdību un noskaidrot pozīcijas, pirmkārt, kā komerciestādes pašas plāno sadarboties un palīdzēt klientiem. Tā varētu saredzēt, kur nepieciešams atbalsts kā no bankām, tā no valsts. Šādas sarunas krīzes laikā būtu ļoti noderīgas,» atzīst Parex bankas vadītājs.