Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV neatspoguļos svarīgus notikumus; masveida atlaišana nenotiks

Latvijas Televīzija (LTV), kam bija jāsamazina izdevumi par ceturto daļu, ir likvidējusi 14 darbinieku vietas. Varētu likvidēt vēl kādas vietas, taču tā noteikti nebūšot masveida atlaišana, raksta «Neatkarīgā».

LTV nolēmusi iztikt bez atbildīgā redaktora Ziņu dienestā, projektu vadītāja, redaktora, korespondenta un administratora personāla daļā, diviem filmu redaktoriem filmu sagādes un adaptācijas daļā, skaņu režisora audio resursu daļā, automobiļu vadītāja, kurš reizē ir apgaismotājs, kā arī arhivāra video arhīva daļā un televīzijas sakaru inženiera. Tāpat LTV ir pārtraukusi speciālo korespondentu darbu Briselē un Maskavā, tādējādi apdraudot aktuālas un objektīvas informācijas pieejamību sabiedrībai par notikumiem Eiropas Savienībā un Krievijā, kā arī izbeigusi agrāk sākto praksi iegādāties neatkarīgo producentu un sadarbības partneru veidotos raidījumus.

Lai samazinātu izdevumus, LTV 7. kanālā likvidēts ziņu raidījums krievu valodā «Strana LV». Turklāt nav zināms, kas turpmāk notiks ar vienu no populārākajiem pašmāju seriāliem «Neprāta cena».

Kino attīstības veicināšanas fonda pārstāve un «Neprāta cenas» režisore Inta Gorodecka norāda, ka līdz janvāra beigām ir atvērts ziedojumu tālrunis — 90006285. Zvanot uz šo numuru, ir iespēja ziedot vienu no 160 000 nepieciešamajiem latiem.

LTV pārstāvis Mārtiņš Pučka uzsver, ka televīzija juridiski nav saistīta ar šo fondu, «līdz ar to fonds uzņemas visu juridisko un finansiālo atbildību pret potenciālajiem ziedotājiem, kā arī būs atbildīgs par saziedoto līdzekļu izmantojumu gadījumā, ja netiks savākts pietiekams līdzekļu daudzums seriāla atsākšanai». Tāpat ir panākta vienošanās starp LTV un ziedojumu vācējiem par seriāla demonstrēšanu līdz Jāņiem, ja tiks savākti vajadzīgie 160 000 latu.

Samazinot izdevumus, LTV nebūs iespējams atspoguļot arī valstiski svarīgus notikumus, piemēram, tautas deju festivālu «Sudmaliņas». Taupības dēļ vairs netiks veikta teātra izrāžu un koncertu ierakstīšana un pārraidīšana.