Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lauksaimnieki: ja nebūs steidzama valsts rīcība, traktori būs Rīgā

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) saņēmusi biedru aicinājumu atbalstīt otrdien Kocēnos notikušās lauksaimnieku sapulces izvirzītās prasības, lai mazinātu piena nozares kritisko situāciju valstī. Situācija lielā daļā saimniecību ir traģiska, jo vairs nav runa par iepirkuma cenas samazināšanu, bet par uzpircēju paziņošanu par saražotā produkta nepieņemšanu, portālam «Apollo» paziņoja LOSP pārstāve Krista Garkalne.

Saimniecības spiestā kārtā tiek likvidētas un ne tikai piena nozare, bet arī pakārtoti visas pārējās tiek vestas tajā pašā virzienā, norāda LOSP.

Trešdien LOSP pārstāvju sapulcē pēc zemkopības ministra Mārtiņa Rozes atbildēm uz lauksaimnieku jautājumiem tiks lemts par termiņa noteikšanu valdībai lauksaimnieku prasību izpildīšanai un kad sākt rīkot lauksaimnieku protesta akcijas Rīgā.

«Valdībai vajag dot ne vairāk kā divas nedēļas laika, lai zemnieki varētu sākt izmantot piena atbalsta pasākumus, kas būtu jāsāk ar valsts garantijām kredītu pamatsummas atmaksas atlikšanai, lai novērstu saimniecību bankrotus un zemnieku izlikšanu no mājām,» sacīja LOSP valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

«Piena nozares situācija ir katastrofāla, un pašreiz ļoti daudz saimniecību bankrotēs. Nozare ir pakļauta nevis bankrotam, bet lielai iznīcībai,» norāda LOSP valdes priekšsēdētāja vietniece Ārija Jerumane.

LOSP sagatavojusi un iesniegusi zemkopības ministram konkrētus priekšlikumus un ierosinājumus piena nozares attīstības uzlabošanai valstī, kas jārealizē tuvāko nedēļu laikā. Ja netiks veiktas nekādas darbības, nozare ir pakļauta iznīcībai, un tās atjaunošana pēc krīzes gadiem prasīs daudz lielākus ieguldījumus nekā šā brīža rīcība nozares stabilizēšanai.