Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iznīcinās vairāk nekā 30 tonnas burkānu

Uzņēmums «Latvijā audzēto dārzeņu loģistika» no tirdzniecības tīkliem visā Latvijā atsaukusi 5,3 tonnas Latvijas izcelsmes burkānu, kuros tika atrasta neatļauta pesticīdu atliekviela procimidons. No tirdzniecības izņemtos burkānus izbaros meža zvēriem. Uzņēmumam būs jāiznīcina vēl 26,5 tonnas burkānu, jo arī tajos laboratoriski apstiprinājusies procimidona klātbūtne, informē Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

«Lai arī burkānos konstatētais pesticīdu atliekvielu daudzums nav tāds, lai pēc pāris burkānu apēšanas veselīgam cilvēkam rastos toksikozes pazīmes, nav pieļaujams, ka patērētājiem tiek piedāvāti šādi piesārņoti produkti,» saka PVD Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vadītāja Ieva Kļavinska. «Starp patērētājiem ir arī alerģiski cilvēki, bērni un grūtnieces, kas bērna gaidīšanas laikā, iespējams, svaigi spiestas dārzeņu sulas lieto vairāk nekā citkārt.»

Aprēķini liecina, ka cilvēkam dienā būtu jāapēd vismaz desmit kilogrami burkānu, lai rastos toksikozes pazīmes.

«Latvijā audzēto dārzeņu loģistika» pašlaik izplata no citām valstīm ievestus burkānus.

Kā informējām iepriekš, «Latvijā audzēto dārzeņu loģistika» tās izplatītos Latvijas izcelsmes burkānus no apgrozības sāka izņemt 14. janvārī, kad uzņēmuma paškontrolē noņemtajos burkānu paraugos laboratoriski tika konstatēts procimidons.

Procimidona klātbūtne noteiktā daudzumā, kas neapdraud patērētāju veselību, ir pieļaujama dažos citos Latvijas izcelsmes dārzeņos, piemēram, sīpolos, zirņos, pupās, kāpostos, bet ne burkānos.