Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NĪ apdrošināšana apstājusies

Nekustamā īpašuma (NĪ) apdrošināšanas tirgus pašlaik «stāv uz vietas», jo jauno līgumu skaits ir niecīgs. Līdz šim viens no nekustamā īpašuma apdrošināšanas tirgus veicinātājiem bija mājokļu kredītu tirgus attīstība, kas pērnā gada nogalē piespiedusi pamatīgu izaugsmes bremzi, šodien raksta laikraksts [s:21287]

Pēc baņķieru aplēsēm, mājokļu kredīti, kuriem viens no obligātiem nosacījumiem ir arī īpašuma apdrošināšana, izsniegti aptuveni 200 tūkstošiem mājsaimniecību. BTA viceprezidente Jeļena Alfejeva atzīmē, ka hipotekāro aizdevumu līguma darbības laikā ir spēkā arī prasība apdrošināt hipotēkas priekšmetu, tāpēc hipotekārie aizņēmēji īpašuma apdrošināšanas līgumus katru gadu atjauno. Līdz ar to šeit noslēgto apdrošināšanas līgumu apjoms stāv uz vietas, bet jauno līgumu skaits ir niecīgs.

NĪ apdrošināšanas cenu pakalpojumus ietekmē arī situācija celtniecībā, kur, sarūkot apjomiem, cenas ne tikai neaug, bet pat samazinās. NĪ apdrošināšanas prēmijas ir nelielas pie samērā lielām apdrošinājuma summām, un apdrošinātāji savā starpā konkurē, piedāvājot klientiem papildu segumu un bonusus par to pašu cenu. J. Alfejeva atzīst, ka arī šajā ziņā ir vērojami krāpšanas gadījumi, tā cilvēki mēģina risināt problēmas ar aizdevuma atmaksu, kā arī nekvalitatīvas celtniecības sekas.

«If Latvia» vadītājs Andris Morozovs atzīst, ka NĪ jomā jaunu objektu tikpat kā nav, daļa esošo stāv tukši un neiztirgoti, būvniecības apdrošināšana apstājusies.