Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents: politiķiem jāvienojas, jo zaudēs vai uzvarēs tikai tauta

Valstī ir situācija, kad gan pozīcijai, gan opozīcijai jāuzņemas atbildība, jo patlaban uzvarēt vai zaudēt var tikai visa tauta kopā, trešdien Rīgas pilī žurnālistiem teica Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš pavēstīja, ka 26. janvārī Rīgas pilī — neitrālā teritorijā — pie viena galda sēdīsies pozīcijas un opozīcijas pārstāvji. Zatlers atgādināja, ka aicinājis uz piecu partiju koalīciju jau laikā, kad tika veidota premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdība.

Prezidents atzina, ka no viņa uzdevumiem valdībai un Saeimai pats grūtākais ir valdības reorganizācija. Nepieciešams gan samazināt ministriju skaitu, gan valdībā iekļaut «jaunas sejas», vēlams arī paplašināt koalīciju, uzskaitīja Zatlers.

Par jaunu premjeru vai koalīcijas sastāvu gan esot pāragri runāt. Prezidents norādīja, ka partiju politiskās konsultācijas būs ilgas. «Jāskatās, kuri politiskie spēki ir gatavi. (..) Process ir tikai sācies,» uzsvēra Zatlers.

«Viens ir skaidrs — līgums ar Starptautisko Valūtas fondu izglāba valsti no bankrota. Ir jābūt atklātiem,» sacīja prezidents, gan norādot, ka tikai ar starptautiskā aizdevuma saņemšanu ir par maz. Tagad vajag spert tālākus soļus, kuriem nepieciešams plašs politiskais atbalsts, teica valsts pirmā persona.

Zatlers arī atzīmēja, ka Latvijas ekonomiskā situācija būs grūta vēl turpmākos trīs gadus. Iedzīvotājiem esot vajadzīga cerība, ka pēc grūtībām gaidāma situācijas uzlabošanās. «Galvenais uzdevums ir pārvarēt grūtības,» sacīja prezidents.

Tāpat Zatlers uzsvēra, ka to, cik labi Saeima un valdība ir izpildījusi prezidenta uzdevumus, viņš vērtēs iepriekš noteiktajā datumā — 31. martā.

Prezidents arī aicināja izveidot divus tautas forumus — ekonomisko un politisko, jo patlaban iedzīvotāji zemu vērtē gan valsts politisko, gan ekonomisko situāciju. Šajos forumos arī varētu parādīties «jaunas sejas», kuras pēc tam ietu politikā, savu cerību atklāja Valsts prezidents.