Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama ir par izskatīgu karikatūrām

ASV prezidents Baraks Obama ir pārāk izskatīgs, lai iedvesmotu karikatūru tapšanu tādā mērā kā viņa priekšgājējs Džordžs Bušs, kurš, atrodoties prezidenta amatā, kļuva par daudzu dzēlīgu joku un izsmiešanas objektu, otrdien sacīja beļģu karikatūrists Pjērs Krolls.

«Uzzīmēt izskatīgu cilvēku karikatūristam nav nekāda dāvana,» norādīja Krolls.

«Mēs kaut kā dodam priekšroku cilvēkiem ar lieko svaru, cilvēkiem ar bārdām, lieliem deguniem, smieklīgām brillēm. Ja karikatūristi varētu vēlēt prezidentus, mēs izraudzītos cilvēkus, kuriem ir tādas sejas, kādas mums patīk zīmēt, nevis tādus pleibojus kā viņš, «sacīja karikatūrists, kura darbavieta ir Beļģijas laikraksts «Le Soir».

Obamas attēlošana karikatūrās, kur jāizceļ cilvēka vājības un trūkumi, jo grūtāka būs tāpēc, ka viņš bauda sabiedrības simpātijas, piebilda Krolls. «Karikatūristi mīl būt nejauki, bet šeit parādās viņš līdz ar lielu simpatizējošu atbalstu. Mums ir daudz grūtāk darīt savu darbu un viņu izsmiet, kamēr Bušs bija kļuvis par karikatūristu iecienītu mērķi.»