Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Radio parāds janvārī var sasniegt vienu miljonu latu

Latvijas Radio (LR) nav apgrozāmo līdzekļu, tāpēc parāds palielinās ar katru dienu un jau janvārī var sasniegt vienu miljonu latu, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai atzina Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētājs Ābrams Kleckins.

Kleckins šībrīža situāciju raksturoja kā pilnīgu strupceļu.

Martā, veicot izmaiņas valsts budžetā, sabiedrisko mediju apraidei papildus varētu tikt piešķirti 1,4 miljoni latu no Latvijas Valsts radio un televīzijas centra dividendēm. Bet līdz tam naudas nav un kredītu saņemt nav iespējams, skaidroja Kleckins.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti šodien pieprasīja nekavējoties sniegt informāciju par finanšu situāciju LR. Komisija aicinās visas Saeimas frakcijas vienoties par sabiedriskā medija eksistencei nepieciešamo līdzekļu atrašanu.

Komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņš (ZZS) atzina, ka LR problēmas ir vairāk nekā nopietnas. Tik nozīmīga sabiedriskā medija zaudēšana līdzinātos valsts zaudēšanai. «Lai to nepieļautu, esam pieprasījuši šodienas laikā padomei un radio iesniegt ciparus par janvārim un februārim nepieciešamo papildu līdzekļu minimumu,» norādīja Strazdiņš.

Kleckins deputātiem norādīja, ka NRTP nav tiesīga operatīvi kontrolēt sabiedrisko raidorganizāciju darbību ar finansēm, tā vērtē tikai iesniegtos ceturkšņa finanšu pārskatus. Kad NRTP uzzinājusi, ka 2008.gada pirmajā ceturksnī LR strādājusi ar 170 000 latu zaudējumiem, pēc Kleckina vārdiem, «tika sacelta brēka», bet otrā ceturkšņa finanšu pārskats uzrādījis 26 000 latu zaudējumus, un NRTP bijusi pārliecināta, ka LR saimnieciskā darbība uzlabojas. Tagad LR grāmatveži skaidro, ka pārskatā norādītie 26 000 latu «bija papildu zaudējumi otrajā ceturksnī». Novembrī, kad LR parādi sasnieguši jau 411 000 latu, Kleckins vērsies Valsts kontrolē.

LR strādājošiem smagā situācija ir nepatīkams jaunums, kas līdzi nesis par 40% samazinātu atalgojumu un darbinieku atlaišanu. LR valdes loceklis Aidis Tomsons deputātiem apgalvoja, ka lēmumu translēt 13.janvāra protesta mītiņu no Doma laukuma pieņēmuši paši darbinieki, kuri bija «uzšūmējušies», jo dienu iepriekš viņiem sapulcē darīts zināms LR smagais finansiālais stāvoklis un paziņots par gaidāmo atalgojuma samazināšanu.

Deputāts Nikolajs Kabanovs (SC) pauda viedokli, ka LR tagad būtu loģiski vērsties pēc finansiālas palīdzības pie 13.janvāra protesta mītiņa rīkotājiem - «Sabiedrības citai politikai». Pēc Kabanova aprēķiniem, ja mītiņa translācijai patērētā stunda tiktu atvēlēta reklāmām, LR nopelnītu apmēram 100 000 latu.

Kabanovs arī pauda viedokli, ka LR atspoguļo galvenokārt labējās opozīcijas pret Saeimu un valdību vērstos viedokļus un ir ļoti negatīvi noskaņots pret kreiso opozīciju.

Kabanovs ieteica LR piesaistīt privāto investoru, kura finansiālie līdzekļi palīdzētu tā sanēšanā.

Arī deputāts Kārlis Šadurskis (PS) atzina, ka šīsdienas apspriešana Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā ir diezgan bezjēdzīga, jo LR finansiālais stāvokli patlaban ir tāds, ka var teikt: «Mediķi savu darbu ir beiguši, laiks viņu vietu pārņemt citiem dienestiem.» Šadurskis uzskata, ka LR varētu glābt, piemēram, akcīzes palielināšana alum.