Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Purne: pastiprināta uzmanība jāvelta bezdarbnieku apmācībai

Pašreizējos ekonomiskajos apstākļos pastiprināta uzmanība jāvelta arī bezdarbnieku apmācībai un pārkvalifikācijai, un tas ir tikpat svarīgi kā jaunu darbavietu radīšana, uzskata labklājības ministre Iveta Purne.

Pēc ministres domām, bezdarbnieku apmācībai un pārkvalifikācijai nepieciešams uzlabot efektivitāti un jāpiedāvā specifiski pasākumi atsevišķām mērķa grupām, informē Labklājības ministrija.

«Pašlaik mūsu valsts darba tirgu raksturo būtisks brīvo darba vietu skaita samazinājums, maz tiek veidotas jaunas darba vietas. Ekonomiski aktīvo iedzīvotāju daļai prasmes un kvalifikācija vairs neatbilst darba tirgus prasībām. Bezdarbs strauji pieaug. Lai to mainītu, valsts strādā, lai nodrošinātu pārdomātākas pārkvalifikācijas programmas. Tā kā apmācību īstenošana ir atkarīga no valsts piešķirtā finansējuma apjoma, pašlaik nebūtu īstais brīdis bezdarbnieku apmācībai un pārkvalifikācijai paredzēto finansējumu novirzīt citiem mērķiem,» uzskata ministre.

Viņa uzsver, ka labklājības nozare ir gatava pielāgoties ekonomiskajai situācijai, kurā ir skaidras perspektīvas. Tikai šādā situācijā iedzīvotājiem, arī bezdarbniekiem, var sniegt vēl mērķētākus pakalpojumus un nodrošināt apmācību un pārkvalifikācijas iespējas atbilstoši tautsaimniecības vajadzībām ilgtermiņā.

«Patlaban līdzšinējā nesabalansētā ekonomiskā attīstība tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju jau ir novedusi pie tā, ka cilvēkiem ir neatbilstošas kvalifikācijas un prasmes, jo algu–inflācijas spirāles efekta ietekmē varēja strādāt labi atalgotus darbus arī bez atbilstošas kvalifikācijas. Līdz ar to tagad ir pienācis brīdis, kad labklājības sistēmai jālabo arī citu nozaru kļūdas un bez cilvēku apmācības un pārkvalifikācijas neiztikt,» uzsver Purne.

Ministre aicina saglabāt līdzsvaru starp biznesa atbalstu ekonomikas uzrāvienam un valsts atbildību par sociālo drošību, lielāku uzsvaru liekot uz tiem tradicionālajiem aktīvās darba tirgus politikas pasākumiem, kas iepriekšējos gados jau ir tikuši īstenoti. Tie ir konkurētspējas paaugstināšanas, kvalifikācijas paaugstināšanas, pārkvalifikācijas pasākumi, apmācība pie darba devēja.