Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zviedrijas partijas ierosina geju laulību legalizēšanu

Trīs no četrām partijām, kas ietilpst Zviedrijas valdošajā centriski labējā koalīcijā, trešdien iepazīstināja ar likumprojektu, kas pavērtu ceļu geju laulību legalizēšanai.

Tikmēr par atbalstu geju laulību legalizēšanai paziņojušas sešas no septiņām parlamentā pārstāvētajām partijām, tādējādi krasi palielinot izredzes, ka jaunais likumprojekts tiks pieņemts.

Tomēr ceturtā valdošās koalīcijas partija - kristīgie demokrāti - atteikusies likumprojektu atbalstīt, tāpēc likumprojekta ierosinātājiem nepieciešams vismaz vienas opozīcijā esošās partijas atbalsts.

Trīs opozīcijā esošās kresi centriskās partijas paziņojušas, ka ir gatavas sadarboties ar centriski labējām partijām, lai jauno likumu parlamentā pieņemtu, cik ātri vien iespējams.

«Mēs esam ļoti iepriecināti, ka beidzot iespējams veikt šīs izmaiņas,» preses konferences laikā atzina mēreno frakcijas pārstāvis Larss Lindblāds. «Pastāv stingrs pamats, lai sešas partijas vienotos.«

Grozījumi likumā, kurš šobrīd atļauj viendzimuma civilās savienības, kuras tomēr formāli netiek atzītas par laulībām, saskaņā ar likumprojekta autoru iecerēto grafiku varētu stāties spēkā šī gada 1.maijā.

Ierosinātais likumprojekts paredz likvidēt tiesiskās atšķirības starp heteroseksuāliem un homoseksuāliem pāriem, tomēr mācītājiem, kuri nevēlēsies laulāt gejus, tas nebūs jādara spiestā kārtā.

Zviedrijas luterāņu baznīca, kas 2000.gadā tika atdalīta no valsts, paziņojusi, ka ir gatava reģistrēt viendzimuma savienības, taču vienlaikus paudusi vēlmi jēdzienu «laulība» attiecināt tikai uz heteroseksuāliem pāriem.

Jau tagad, pamatojoties uz 2005.gada lēmumu, baznīca rīko ceremonijas to geju pāru savienību svētīšanai, kas savas attiecības reģistrējušas civilajās iestādēs.