Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Galerijā «Mūrnieks» skatāma Didža Slapiņa izstāde

Līdz 3. februārim mākslas galerijā «Mūrnieks» skatāma Didža Slapiņa izstāde «Ziemas vidū. Portreti».

Šajā izstādē aplūkojami Didža Slapiņa portretu zīmējumi — ogles, sangīnas, sēpijas tehnikā —, kas tapuši pēdējo gadu laikā.

Tā kā zīmējumos redzam portretiskus tēlus, ir svarīgi sajaust to psiholoģisko saiknējumu un uzticēšanos, kas darba radīšanas laikā ir stīgojusi starp mākslinieku un atveidošanai izraudzīto cilvēku. Šai ziņā būtiska loma ir raksturotāja dotībām.

Ir redzams, ka Didzim Slapiņam raksturotāja spējas piemīt. Viņš tās, godprātīgi vingrinoties, ir attīstījis. Viņa zīmējumos attēlotās personas bieži vien atklājas smagnēji nospriegtā gaisotnē. Tie ir vitāli, dzīves skarbo pusi iepazinuši, ar raksturīgu īpatnumu apveltīti cilvēki.

Profesionālās iemaņas zīmēšanā un gleznošanā Didzis Slapiņš ieguvis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Papildinājis zināšanas un prasmes Arnolda Plauža studijā. Iestājies Latvijas Mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļā. Mākslinieka darbi ir parādījušies izstādēs Latvijā un arī Kanādā.

Didža Slapiņa personālizstāde «Ziemas vidū. Portreti» bagātinās priekšstatu par viņa temperamentu un savdabīgo justspēju. Vēlreiz jāuzsver, ka šajā gadījumā mēs sastopamies ar cilvēku, kuram viņa radošās izpausmes ir no dvēseles dzīlēm kāpjoša nepieciešamība. Bez jebkādiem sīkmanīgiem apsvērumiem.