Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš kritizē līdzšinējo prezidenta iecelšanas procedūru

Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs un iekšlietu ministrs Mareks Segliņš uzskata, ka Valsts prezidenta iecelšanas procedūrai turpmāk jābūt atklātākai.

«Ja man būs lemts vēl būt politikā, vēlreiz virzīt prezidentu, tad nosacījums nr. 1: prezidenta kandidatūrām jābūt zināmām, minimums, mēnesi pirms ievēlēšanas dienas, un arī sabiedrībai un pašiem politiķiem jābūt iespējai notestēt, vērtēt, izteikt viedokli par nākamo prezidentu. Tā ir kļūda, kā bijis līdz šim,» intervijā laikrakstam «Diena» sacījis Segliņš.

Jautāts, vai nebija kļūda, ka Valsts prezidenta Valda Zatlera virzīšanā uz amatu aktīvi piedalījās arī TP dibinātājs Andris Šķēle, Segliņš atbildējis: «Arī mana kļūda, ka es nobalsoju par šādu procedūru, piekritu šādai procedūrai. Es jau nevaru tagad teikt, ka Šķēle vai es, nezinu, kas vēl tur ir vainīgs. Es esmu vainīgs, ka piekritu un toreiz neiebildu pret šādu procedūru.»