Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP izstrādājusi memorandu pret vardarbību

Tautas partija (TP) izstrādājusi Politisko un sabiedrisko organizāciju memorandu vardarbības nosodīšanai politiskajā procesā, portālu «Apollo» informēja partijas pārstāve Sarmīte Kolāte.

TP Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis ceturtdien parlamenta sēdē uzrunājis deputātus un aicinājis Saeimā pārstāvēto frakciju vadītājus memorandu parakstīt.

Partija arī aicinās sabiedriskās un reliģiskās organizācijas, arodbiedrības pievienoties memorandam un diskutēt par dokumentā aktualizētajiem jautājumiem, norāda Kolāte.

TP frakcija uzskata, ka ir vajadzīga politisko partiju vienošanās jeb memorands, kas būtu vērsts pret jebkādām vardarbības izpausmēm. Par šādas vienošanās nepieciešamību liecina 13. janvāra grautiņi Vecrīgā, kā arī fakts, ka Latvijas sabiedrību tuvākajā laikā gaida vairāki publiski pasākumi, kuros nepieciešamas garantēt pilnīgu drošību, arī cilvēku iespējamā pulcēšanās 16. un 25. martā, 4. un 9. maijā, uzsver Kolāte.

TP izstrādāto lasiet pielikumā.

,

Pēdējo mēnešu laikā esam bijuši liecinieki procesam, kas pārsniedz demokrātiskā valstī un sabiedrībā pieļaujamo konkurenci politiskās pozīcijas un opozīcijas starpā. Vardarbība ir robeža, kas atšķir demokrātisku izpausmes brīvību no nozieguma. Vardarbīgas metodes nav izmantojamas politiskajā procesā nekādos apstākļos, tās diskreditē demokrātiskos politiskās līdzdalības veidus pašā būtībā. Ir grūti iedomāties vēl izkropļotāku politiskās līdzdalības formu par vandalismu, Vecrīgas bruģakmens vai izdzerta dzēriena pudeles sviešanu žurnālistam, policistam, ātrās medicīniskās palīdzības autotransportam vai Saeimas nama logā. Tas, kurš sviež akmeni, nav varonis, bet gan kriminālnoziedznieks.

Šā gada 13. janvāra notikumi Vecrīgā ir robežšķirtne, kas prasa jaunu vienošanos politisko un sabiedrisko organizāciju starpā. Tādēļ mēs, zemāk parakstījušies politisko, sabiedrisko, reliģisko organizāciju un arodbiedrību pārstāvji, kategoriski nosodām jebkādas vardarbības izpausmes politiskajā procesā un apņemamies darīt visu, lai novērstu atkārtotu vardarbības uzliesmojumu!

Mēs vēršamies pret cilvēku musināšanu, kura novērojama publiskajā telpā — it īpaši internetā — un kuras nolūks ir nojaukt robežu starp verbālu un fizisku vardarbību. Rodas iespaids, ka daudziem cilvēkiem ir zudusi jebkāda atbildība par saviem vārdiem, kuras redzams apliecinājums ir anonīmie interneta komentāri. Tas rada risku, ka demokrātiskās izpausmes brīvība tiek izmantota, lai vērstos pret pašu demokrātiju.

Latvija ir relatīvi jauna demokrātija, un nav šaubu, ka politiskajai līdzdalībai ir jāpalielinās, tāpat ir jāuzlabojas lēmumu pieņemšanas kvalitātei un pašas politikas kvalitātei. Tādēļ cilvēkiem ir jānāk politikā, jāstājas partijās, nevalstiskajās organizācijās un jāpiedalās valsts jautājumu lemšanā! Mēs paužam gatavību dot iespēju izpausties jaunām politiskām idejām un aktīvas pilsoniskās sabiedrības domāšanai, taču tam ir jānotiek demokrātiskā un tiesiskā ceļā!

Mēs aicinām cilvēkus līdzdarboties politikā, stāties partijās, iesaistīties sabiedriskajās organizācijās un piedalīties sabiedrībai nozīmīgu lēmumu pieņemšanā!