Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ieviesīs valsts karoga vimpeļa lietošanas tradīciju

Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien izsludināts Ārlietu ministrijas iesniegtais Latvijas valsts karoga likumprojekts.

Likumprojekts izstrādāts, lai atbilstoši mūsdienu starptautiskajai praksei un protokolārajām normām noteiktu Latvijas valsts karoga lietošanas principus, Latvijas valsts karoga izgatavošanas kārtību, izgatavoto Latvijas valsts karogu kvalitātes kontroles mehānismu, kā arī veicinātu licencēšanas sistēmas ieviešanu personām, kas vēlas izgatavot Latvijas valsts karogu.

Likumprojektā noteiktas trīs būtiskas lietas, kas līdz šim nav nostiprinātas normatīvajos aktos, portālam «Apollo» pavēstīja Ārlietu ministrijas Preses centra nodaļā.

Likumā definēs Latvijas valsts karoga krāsu pēc starptautiskās «Pantone» skalas, kas turpmāk būs juridiski saistoša visiem Latvijas valsts karoga izgatavotājiem. Līdz šim karoga krāsas jautājumos Valsts Heraldikas komisija sniegusi tikai rekomendējušus norādījumus, kam nav juridiski saistoša spēka, tādēļ, izgatavojot Latvijas valsts karogus citā tonī, uzņēmējiem nav iespējams piemērot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktās sankcijas.

Likumprojektā noteikta karogu protokolārā kārtība, lai visā valstī ieviestu vienotu karogu lietošanas principu.

Tāpat, lai popularizētu Latvijas valsts simbolu lietošanu sabiedrībā un stiprinātu nacionālo pašapziņu, likumprojekts paredz valstī ieviest Latvijas valsts karoga vimpeļa lietošanas tradīciju, līdzīgi kā tas ir Ziemeļeiropas valstīs.

Lai sabiedrībā popularizētu Eiropas Savienības vērtības un akcentētu Latvijas dalību šajā organizācijā, likumprojekts paredz, ka Eiropas Savienības karogs kopā ar Latvijas valsts karogu pastāvīgi jālieto pie Ministru kabineta, nozaru ministriju, vietējo un rajonu pašvaldību administrāciju ēkām un robežšķērsošanas vietās. Tāpat noteikts, ka Eiropas Savienības karogs kopā ar Latvijas valsts karogu tiek lietots pie vēlēšanu iecirkņiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā un pie Valsts prezidenta oficiālās rezidences Rīgas pilī un pie Saeimas arī 9. maijā — Eiropas dienā.

Ārlietu ministrija uzskata, ka izstrādātais likumprojekts Latvijas valsts karoga tiesisko regulējumu padarīs efektīvāku un atbilstošu mūsdienu starptautiskajām paražu tiesībām.