Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Klajā nākusi grāmata par Viju Artmani

Apgāds «Jumava» laidis klajā grāmatu par latviešu teātra un kino leģendu Viju Artmani «Vija Artmane. Sirdī palikušie», kas ir aktrises atmiņu stāstījums par savās lomās satiktajiem un sirdī palikušajiem, ko uzklausījusi un pierakstījusi grāmatas autore Līga Blaua.

Latviešu teātra un kino leģenda Vija Artmane savās lomās satikusies ar lieliskiem aktieriem. Pēc dažas spožas saspēles vēlāk radušies mīti, romantiskas versijas, arī tenkas… Bet patiesību zina tikai viņa. Kādas attiecības palikušas kā noslēpums, jo tās bija īstas un dziļas, tāpēc — citiem nerādāmas. «Visi mani partneri bija brīnišķīgi, bet daži — īpaši,» teica aktrise. Šis ir Vijas Artmanes stāsts par īpašajiem.

«Lomas ir jāsargā no dzīves kaislībām. Skatuves kaislība ir viens, un dzīves kaislība pavisam kas cits. Lomās esmu satikusies ar daudziem brīnišķīgiem partneriem, bet man jāsaka, latviešu aktieri ir īpaši. Viņi deg, viņos ir tā kvēle, kas silda un aizdedzina,» teikusi Artmane.

«Mēs bijām norunājušas, ka Vija stāstīs par saviem lomu partneriem, bet atmiņas mēdz mest līkumus un iegriezties sānceļos, jo tādā dzīves gājumā viss ir cieši saistīts. Un tāpēc arī šajā grāmatā ir atmiņu atkāpes un blakus domas, kas, atceroties partnerus un lomas, aizveda kādā notikumā un pie cilvēkiem, kuri Vijas dzīves ceļā tāpat atstājuši savas pēdas. Kad biju uzrakstījusi Vijas Artmanes atmiņu pieskārienus un to, ko viņa gribēja pateikt lomās satiktajiem un sirdī palikušajiem, kad darbs bija nodots izdevniecībā, pāris nedēļas vēlāk nāca skumjā zaudējuma ziņa. Veļu laikā klusi un nevienu ar sevi neapgrūtinot, visu laiku izcilākā latviešu aktrise Vija Artmane bija aizgājusi. Viņas zvaigznei Visumā, vārdā Artmane, dots 4136. numurs, bet nospēlētajās lomās viņa bija, ir un paliks pirmā un visspožākā,» saka grāmatas autore Līga Blaua.