Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas dome vairs neatbalstīs profesionālās sporta komandas

Rīgas dome plāno šogad neatbalstīt profesionālās sporta komandas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes deputāts un nodibinājuma «Sporta klubs Rīga» valdes priekšsēdētājs Imants Rākins (TP).

Kā liecina Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta precizētais budžeta projekts šim gadam, nodibinājumam «Sporta klubs Rīga» plānots samazināt finansējumu par 75%.

Kā skaidroja Rākins, sākotnēji sporta klubam bija plānots finansējums 1,8 miljonu latu apmērā, bet patlaban finansējums ir samazināts par 1,4 miljoniem latu, līdz ar to plānotais budžets ir apmēram 476 000 latu, kas nozīmē, ka pašvaldība vairs neatbalstīs profesionālo sportu. Ar atlikušo summu pietiks vien bērnu un jaunatnes sporta attīstībai un sporta bāzu uzturēšanai, uzsvēra Rākins.

«Šajā gadā visas sporta komandas, kuras saņēma līdzekļus no Rīgas domes budžeta, sezonu centīsies pabeigt ar tām finansēm, kas nāk no citiem avotiem,» norādīja Rākins.

Finanšu samazinājums skars basketbola komandas Rīgas ASK, «TTT Rīga», hokeja klubu «Rīga 2000», vīriešu volejbola komandu «Rīga-Lāse/R» un vienu otru mazāk pazīstamu profesionālu komandu.

Basketbola komanda «TTT Rīga» patlaban jau ir atbrīvojusi visas ārzemju spēlētājas, izņemot igaunieti Meriku Andersoni. Arī Rīgas ASK komandā ir palicis tikai viens ārzemju spēlētājs lietuvietis Andrjus Mažutis. «Šo sezonu vajadzēs pabeigt ar mazākām algām, izmantojot tikai vietējos spēlētājus. Ja arī vietējie spēlētāji izrādīsies pārāk dārgi, viņu vietā nāksies ņemt kādu junioru,» paskaidroja Rākins.

Nākamnedēļ, 29. janvārī, notiks nodibinājuma «Sporta kluba Rīga» valdes sēde, kurā tiks izvērtēti pagājušās sezonas rezultāti un lemts par nākotnes plāniem.

Pēc Rākina vārdiem, Rīgas domes budžetā ir paredzēti 200 000 latu 2009. gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra organizēšanai Rīgā. Sākotnēji dome šim sporta pasākumam gan solīja 240 000 latu.