Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ignorējot Izraēlas draudus, Gazas kontrabandistu tuneļi atsāk darbu

Simtiem Gazas joslas palestīniešu ceturtdien pulcējās netālu no robežas ar Ēģipti, lai piedalītos Izraēlas uzbrukumos izpostīto kontrabandistu tuneļu atjaunošanas darbos un līdz ar to atjaunotu vitāli svarīgo preču piegāžu ceļu uz kustības «Hamas» pārvaldīto teritoriju.

No vairākiem simtiem pazemes ceļu degvielas un petrolejas piegādes jau ir atjaunojušās pa dažiem desmitiem tuneļu, pastāstīja palestīnieši, kas dzīvo netālu no robežas.

Viena šāda tuneļa īpašnieks Muhameds sacīja, ka viņam un viņa trim partneriem tuneļa izrakšana maksājusi 40 000 dolāru (21 700 latu).

«Drīz tas sāks darboties, es negādāšu šurp narkotikas vai ieročus. Es plānoju to izmantot, lai sarūpētu to, kas cilvēkiem ir visvairāk vajadzīgs, — pārtiku un degvielu, un tas ir ļoti ienesīgi,» paskaidroja Muhameds.

Kaujinieki izmanto paši savus tuneļus, lai tiktu pie ieročiem, tomēr šiem pazemes ceļiem žurnālistiem pieeja ir liegta, tāpēc nav iespējams konstatēt, vai arī pa tiem piegādes ir atsāktas.

Izraēla draudējusi, ka ir gatava atkal lietot bruņotu spēku, lai novērstu, ka kustība «Hamas» pa kontrabandistu tuneļiem atjaunotu savu ieroču arsenālu.

Arī Ēģiptes drošības dienesti pārbauda pierobežas apvidus savā pusē, cenšoties atklāt kontrabandistu tuneļus. Līdzās robežai tiek pārmeklētas dzīvojamās un saimniecības ēkas, sacīja Kairas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. To, vai kādi tuneļi jau ir atrasti, amatpersona neatklāja.