Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksprezidentei šķiet dīvaina TP ideja par Saeimas pašatlaišanos

Eksprezidentei Vairai Vīķe-Freibergai šķiet, ka Tautas partijas (TP) rosinājums ļaut Saeimai pašai sevi atlaist, ir mazliet dīvains. Taču viņa noprot, ka pasaulē kāda valsts šādu iespēju ir pieļāvusi.

«Man šis priekšlikums šķiet mazliet bizarre (savāds, dīvains — angļu val.). Jā, es saprotu, ka Kanādā, Lielbritānijā premjers, zaudējis uzticību un vairs nespējot valdīt, saka — mēs atkāpjamies un prasām jaunas vēlēšanas,» intervijā «Dienai» saka bijusī prezidente.

Tomēr viņa atzīst, ka pašai sen gribējies, lai no Satversmes tiek izņemts punkts, kas paredz: ja prezidents ierosina Saeimas atlaišanu un referendumā netiek atbalstīts, viņam jāatkāpjas no amata. «Tas būtībā liek iemauktus un grožus prezidenta rīcībai. Tas padara varbūtību, ka kāds prezidents atlaiž Saeimu, ļoti mazu,» uzskata Vīķe-Freiberga.

Runājot par pašreizējā prezidenta Valda Zatlera Saeimā iesniegtajiem grozījumiem Satversmē par tautas tiesībām atlaist Saeimu, Vīķe-Freiberga uzskata, ka prezidents ir nostādīts sarežģītā situācijā, jo tautai tomēr bija dota iespēja reizi par visām reizēm nākt ar sev tīkamu risinājumu.

«Paldies tiem, kas aktivizējas, un tas ir labi, ka viņi aktivizējas un to darīja, bet viņu nebija diezgan. Tagad uzvelt prezidentam atbildību par to, ko tauta grib vai negrib izdarīt, nav gluži simtprocentīgi pareizi,» saka eksprezidente.