Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maizītim grūti izteikties par KNAB šefa kandidātiem

Iepazīstoties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata konkursā iesniegtajiem pieteikumiem, ģenerālprokuroram Jānim Maizītim ir grūti izteikties pārsvarā par visiem 14 pretendentiem uz šo amatu.

Intervijā Latvijas Radio Maizītis piektdien atzina, ka par lielāko daļu kandidātu viņš neko nevar pateikt. Jo viņš ir iepazinies tikai ar anketām un karjeras aprakstiem.

«Varu tikai izteikties par Jutu Strīķi un par tiem kolēģiem, kas ir strādājuši prokuratūrā,» sacīja Maizītis. Viņš piebilda, ka ir jābūt sarunai ar visiem kandidātiem, viņi jāuzklausa, kā viņi spēj atbildēt uz jautājumiem. Un tikai tad varot izteikties par pretendentu piemērotību šim amatam.

Viņam esot grūti teikt, vai starp šiem kandidātiem ir jaunais KNAB priekšnieks, taču vienlaikus viņš uzsvēra, ka pašreizējā KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe ir spējīga vadīt biroju.

Maizītis arī atzīst, ka situācija ar  jaunā KNAB šefa meklēšanu ir ļoti nelāga, jo tik nopietna iestāde nedrīkst tik ilgi atrasties bez priekšnieka. Un, ja runā par termiņiem, tie tuvojas bīstamai situācijai, jo vairāk nekā septiņus mēnešus KNAB ir bez priekšnieka.