Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmēji novēršas no Tautas partijas

Tautas partijai, kura ik mēnesi saņēma dāsnus ziedojumus no uzņēmējiem, ziedotās naudas apjoms ir sarucis līdz mazākajam pēdējos piecos gados. Paralēli tam arī partijas popularitāte reitingos nokritusi līdz vēsturiski viszemākajam punktam 2,9%, ko sociologi raksturoja ar vārdiem «zemāk vairs nav kur», piektdien raksta «Diena».

Partijas ģenerālsekretārs Aivars Tiesnesis gan bravūrību nav zaudējis, atsakoties atbildēt uz jautājumiem par naudu un paziņojot, ka ar datiem varēs iepazīties martā, kad publisko partiju deklarācijas.

«Stāvoklis ir normāls, un mēs kampaņai esam gatavi arī finansiāli. Mums iet ļoti normāli — tā teikt, nothing special,» rezumējis Tiesnesis.

Tikmēr laikraksta aptaujātie uzņēmēji atzinuši, ka partijai otrreiz neziedos.

«KMM Metāls» valdes priekšsēdētājs Māris Dzenītis, kas partijai ziedojis 13 tūkstošus latu, sacīja, ka to darījis politiskās pārliecības dēļ, bet vairs neatkārtošot. «Neredzu ne iespēju, ne jēgu, ne arī rezultātu, jo nav izdarīts nekas no tā, kas ir solīts,» viņš teica. Lai gan viņš par politiku interesējoties maz, Dzenītim neesot izprotams, kā deputātu parlamentā var ievēlēt no vienas partijas, bet viņš izstājas un sāk pārstāvēt citu, saglabājot mandātu.

«Latgales koka» valdes priekšsēdētājs Ēriks Žogota, kas ir arī Tautas partijas biedrs un iepriekš ziedojis 10 tūkstošus latu, atzīst, ka arī vairs neziedos. «Neziedošu. Cik tad var. Sajūta jau tā ir čābiska — kad sile pilna, visi klāt un draugi, tagad, kad tukšs, visi plūcas. Turklāt es nemaz nevarētu atļauties,» atzīst uzņēmējs.

Aizkraukles bankas līdzīpašnieks Ernests Bernis, kas ziedojis 15 000 latu, uz jautājumu, vai to darīs atkal, tieši neatbild. Viņš atbalstot TP centienus attīstīt Rīgu un Latviju kā finanšu centru, kas ir viens no perspektīvajiem virzieniem, kurš ļaušot Latvijai pelnīt. «Taču nepieciešams liels sagatavošanās darbs, kompleksa pieeja — no likumdošanas pilnveides līdz infrastruktūras izveidošanai. Vērtēt rezultātus pašreiz būtu pāragri,» viņš saka.

Visniknākie ir piensaimniecības esošie un bijušie pārstāvji. Vairāki no viņiem partijai ziedojuši pa 10 tūkstošiem latu, bet to vairs negrasās atkārtot. Savukārt «Preiļu siera» vadītājs Jāzeps Šņepsts pat plāno izstāties no partijas.