Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rimšēvičs: nauda ir jādala šodien

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ir pārliecināts, ka starptautisko institūciju piešķirtā nauda nav jātaupa un nav tikai pēc vairākiem mēnešiem jādomā plāni, kā šo naudu dalīt. Tā jādala nekavējoties, un naudu jāsāk dalīt jau šodien.

Intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» Rimšēvičs norādīja, ka Latvijā visi pieraduši pie bažīšanās, taču no šīs bažīšanās vajadzētu pāriet pie konkrētiem darbiem un sākt šīs lietas pamazām šķetināt.

Tā kā daļa naudas jau ir saņemta, ir ļoti svarīgi, ka tā uzņēmējiem tiek izdalīta jau tagad, nevis rīt. «Par jebkuru cenu, pēc iespējas ātrāk,» uzsvēra Rimšēvičs.

Viņš uzskata, ka šī nauda pie cilvēkiem varētu nonākt caur divām valstij piederošajām bankām — caur Latvijas Hipotēku un zemes banku un caur Parex banku. Tad šīs bankas, izmantojot valsts izstrādātu shēmu, to novirzītu uzņēmējiem, izmantotu jaunu kredītu izsniegšanai, kā arī esošo kredītu pārgarantēšanai.

«Nauda joprojām stāv vienotā veselā gabalā, un to pamazām jāsāk laist apritē,» sacīja Latvijas Bankas prezidents.