Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamnedēļ valdība vērtēs KNAB priekšnieka amata kandidatūras

27. janvāra valdības sēdes darba kārtībā tiks iekļauts jautājums par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata kandidātiem, aģentūru LETA informēja premjera padomnieks Krists Leiškalns.

Patlaban jau esot saņemti visi nepieciešamie atzinumi no Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja, ģenerālprokurora, kā arī Augstākās tiesas vadītāja un tiekot gatavoti nepieciešamie dokumenti šā jautājuma izskatīšanai nākamajā valdības sēdē.

Lai gan SAB un prokuratūra ir snieguši savus atzinumus par KNAB kandidātiem, tomēr nevienā no šīm iestādēm aģentūrai LETA nevēlējās sniegt informāciju, kādas ziņas ietvertas šajos atzinumos.

Kā ziņots, izvērtēšanai tika nosūtīti materiāli par 14 kandidātiem, kuri pieteikušies uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatu. Kopumā tika saņemti 17 pieteikumi uz KNAB vadītāja amatu. Viens no sākotnējiem kandidātiem atsauca savu dalību konkursā.

Savukārt par tiem kandidātiem, kas tika atsijāti no tālākās dalības konkursā, pēc informācijas saņemšanas no kompetentajām institūcijām informācija netiek sniegta, jo tā ir klasificēta, norāda Valsts kancelejā.

Pieteikumus uz KNAB vadītāja amatu iesniedza Saeimas Dokumentu kopēšanas biroja administratore Sandra Priedīte, NBS Apvienotā štāba Stratēģiskās plānošanas departamenta priekšnieks Raimonds Rublovskis, «TV5 Latvija» intervijas raidījuma «Bez cenzūras» vadītājs Andrejs Mamikins un SIA «Rimpak Livonija» rektors un valdes priekšsēdētājs, Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes Tiesību institūta vecākā pētnieka pienākumu izpildītājs Aleksandrs Krasiļņikovs.

Pieteikumus iesniedza arī individuālā komersanta «Musa International» juriskonsults Gunārs Cāzers, SIA «KKC Biznesa centrs» un SIA «Komerckonsultāciju centrs» valdes loceklis Normunds Vilnītis, Jūrmalas pilsētas Domes deputāta padomnieks juridiskajos jautājumos Daniils Zimovs, AS «BMGS» projektu vadītājs Dienvidu tilta būvniecībā Sergejs Šutkovs, nodibinājuma «Korporatīvo juridisko risinājumu un pētījumu palāta» valdes priekšsēdētājs un šķīrējtiesas priekšsēdētājs Armands Stumbergs, KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe, bijušais Saeimas deputāts Jānis Ādamsons (SC).

Pieteikumu arī iesniedzis Rīgas reģiona Policijas pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Īslaicīgās aizturēšanas biroja 1. nodaļas vecākais inspektors Aivars Tīrumnieks, Drošības policijas vecākais inspektors Artūrs Zvejsalnieks un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks pašvaldību darbības pārraudzības jautājumos Artis Stucka, kā arī valsts aģentūras «Materiālās rezerves» direktora vietnieks Raimonds Avdejevs.

Kā ziņots, iepriekšējais KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs no amata tika atbrīvots ar Saeimas balsojumu 2008. gada 29. jūnijā.