Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fidels Kastro: Obamas pirmā termiņa beigas es nepiedzīvošu

Sirgstošais Kubas līderis Fidels Kastro ceturtdien paziņoja, ka nepiedzīvos jaunā ASV prezidenta Baraka Obamas pirmā prezidentūras termiņa beigas, un lūdza sava brāļa Raula Kastro vadīto valdību nesacelt lielu troksni par viņa nāvi.

«Es jūtos labi, taču es uzstāju, lai neviens nejustos pienākumu parādā par manu veselību vai manu nāvi,» teikts valdības oficiālajā mājaslapā ievietotajā 82 gadus vecā Kastro rakstā.

Viņš sabiedrībā nav redzēts kopš sasirgšanas 2006. gada jūlijā, taču novembrī tika publicētas jaunākās Fidela fotogrāfijas, kurās viņš redzams, tiekoties ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu un Ķīnas prezidentu Hu Dzjiņtao.

Kastro šonedēļ pēc piecu nedēļu ilgas klusēšanas publicēja divus rakstus, kliedējot baumas, ka ir jau miris. Viņš norādīja, ka izlēmis šogad rakstīt mazāk, lai «netraucētu partijas un valdības kolēģu lēmumu pieņemšanas procesam».

Viņš pavēstīja, ka pašlaik lielāko daļu laika pavada, pārskatot dokumentus un runas, kas tapušas teju 50 gadu laikā, kad viņš vadījis Kubas revolūciju.

«Man ir privilēģija novērot notikumus ilgā laika posmā. Man ir informācija, un es rūpīgi pārdomāju šos notikumus. Negaidu, ka man šī privilēģija būs vēl četrus gadus, kad noslēgsies Obamas pirmais pilnvaru termiņš,» raksta Kastro.

Kliedējot pesimismu par savu stāvokli, Kastro trešdien tikās ar Argentīnas prezidenti Kristinu Fernandesu Kirhneri, taču tikšanās fotogrāfijas netika izplatītas.

Kirhnere vēlāk žurnālistiem paziņoja, ka Fidels izskatījies «diezgan labi» un uzņēmis viņu «kā džentlmenis, stāvot kājās».

Ceturtdien publicētajā rakstā «Vienpadsmitais ASV prezidents» — tik daudz ASV prezidentu Kastro piedzīvojis, būdams Kubas revolūcijas līderis, — viņš atklāj, ka ar Kirhneri aprunājušies par Obamu.

Viņam nav šaubu par ASV jaunā līdera godīgumu un cēlajiem nodomiem, taču viņam ir daudz bažu par Obamas spēju vadīt.

«Nevienam nav šaubu par viņa vārdu patiesumu, kad viņš saka, ka padarīs savu valsti par brīvības paraugu, cienīs cilvēktiesības pasaulē un citu nāciju neatkarību,» raksta Kastro. «Taču, neskatoties uz visiem izietajiem pārbaudījumiem, Obama vēl nav stājies pretim vissvarīgākajam. Ko viņš darīs, kad viņa rokās nonākusī neaprakstāmā vara izrādīsies pilnīgi nelietojama, lai pārvarētu kapitālisma sistēmas nevaldāmās pretrunas?»