Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom» aicina neļaut apkrāpt bērnus

Analizējot klientu rēķinu saturu, kā arī uzklausot klientu iebildumus par izsūtīto rēķinu apjomu, «Lattelecom» konstatējis, ka atsevišķos gadījumos trešās personas, izmantojot bērnu uzticību un nezināšanu, veic krāpnieciskas darbības. Tāpēc uzņēmums aicina neļaut apkrāpt ģimenes un veikt drošības pasākumus, portālam «Apollo» pavēstīja «Lattelecom» Komunikācijas daļas vadītāja Rita Voronkova.

«Lattelecom», analizējot rēķinu saturu un abonentu detalizētu situācijas aprakstu, pievērsa uzmanību tam, ka trešās personas reizēm izmanto situāciju un interneta spēļu lietošanas laikā bērniem piedāvā papildu labumus, kas it kā iegūstami, veicot zvanus uz paaugstinātas maksas tālruņiem. Piemēram, tiek solīta iespēja iegūt spēles administratora tiesības, kas sasniedzams, zvanot noteiktu reižu skaitu uz paaugstinātas maksas tālruņiem un tur saņemtās paroles paziņojot krāpniekam. Rezultātā izsaukumi uz paaugstinātas maksas tālruņiem rada ļoti augstas izmaksas telefona abonentam, kas mērāmas arī vairākos simtos latu.

«Lattelecom» sarunās ar klientiem arī noskaidrojis, ka visbiežāk šāda veida zvanus veikuši nepilngadīgie ģimenes locekļi.

Uzņēmums rekomendē: lai aizsargātu savu ģimenes budžetu no papildu izdevumiem krāpniecisku darbību dēļ, veikt aizsardzības pasākumus. Tas izdarāms, uzstādot aizsardzības paroli līnijai, kas nodrošina, ka paaugstinātas maksas tālruņi no jūsu abonētās telefona līnijas nav sastādāmi. «Lattelecom» piedāvā sniegt bezmaksas konsultācijas un rast klientam vispiemērotāko risinājumu, lai pakalpojumu izmantošana būtu droša. Informācijai — bezmaksas tālrunis 177, zvanot no «Lattelecom» fiksētā numura.