Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis iztaujās atlikušos septiņus KNAB šefa amata kandidātus

Ministru kabinets otrdien sēdē uzklausīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata pretendentu skatījumu par korupcijas novēršanu un apkarošanu. Valdībā iztaujās septiņus KNAB priekšnieka amata kandidātus, informē Ministru kabinetā.

Jautājuma par KNAB priekšnieka amata pretendentiem izskatīšana Ministru kabineta sēdē notiks divās daļās. Atklātajā sēdes daļā notiks pretendentu skatījuma uzklausīšana par korupcijas novēršanu un apkarošanu un atbilžu sniegšana uz Ministru kabineta locekļu jautājumiem.

Savukārt slēgtajā sēdes daļā notiks Ministru kabineta apspriede par uzklausītajiem pretendentiem, izskatot arī informācijas par pretendentiem apkopojumu un kompetento institūciju sniegto informāciju, un lems par tiem pretendentiem, kurus Ministru prezidents lūgs izvērtēt Nacionālās drošības padomes sēdē. Ministru kabineta apspriede notiks sēdes slēgtajā daļā, tā kā konkursā iesniegtie materiāli satur arī ierobežotas pieejamības informāciju.

Atbilstoši Ministru kabineta 2008. gada 21. oktobra instrukcijas Nr. 13 «Kārtība, kādā ierosina ieteikt iecelšanai amatā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku» (turpmāk instrukcija) 8. punktam, izvērtējot informācijas apkopojumu un kompetento institūciju un amatpersonu sniegto viedokli par pretendentiem, Ministru prezidents uzaicinās pretendentus, kuri atbilst Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 4. panta otrajā daļā noteiktajām prasībām, uzstāties Ministru kabineta sēdē ar savu skatījumu par korupcijas novēršanu un apkarošanu un sniegt atbildes uz Ministru kabineta locekļu jautājumiem.

Premjers Ivars Godmanis uz Ministru kabineta sēdi skatījuma sniegšanai aicinās Jutu Strīķi, Aivaru Tīrumnieku, Artūru Zvejsalnieku, Raimondu Avdejevu, Normundu Vilnīti, Armandu Stumbergu, Raimondu Rublovski.

Pretendentu pieteikšanās Ministru kabineta izsludinātajā konkursā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatu noslēdzās pērn 5. decembrī.