Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn slēgtas 100 azartspēļu zāles

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) dati liecina, ka pirmo reizi kopš 2000. gada azartspēļu nozarē vērojams apgrozījuma kritums. LSBA biedru kopējais neto apgrozījums 2008. gadā bijis 143,55 miljoni latu, kas ir par 8% mazāk nekā pagājušajā gadā, portālam «Apollo» paziņoja LSBA.

Dramatiski kritusies biznesa rentabilitāte — no 17% 2007. gadā uz 3% 2008. gadā. Pēc operatīvajiem datiem, pieci LSBA biedri 2008. gadu beiguši ar zaudējumiem, bet pērn slēgtas 100 spēļu zāles, līdz ar to azartspēļu automātu skaits samazinājies par 3000 vienībām, kazino skaits samazinājies par pieciem.

Vienīgais pieaugums azartspēļu nozarē vērojams izlozēm, totalizatoriem un spēlei pa tālruni.

«Pašreizējais azartspēļu nozares neto apgrozījums nokrities līdz 2006. gada līmenim, kad nodokļi bija divas reizes mazāki. Līdzīgi kā citās nozarēs, arī azartspēļu nozarē viens no galvenajiem iemesliem apgrozījuma kritumam ir kopējā ekonomiskā situācija valstī. Sadārdzinoties pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem, lielai daļai iedzīvotāju atliek mazāk līdzekļu izklaides un atpūtas pasākumiem. Arī spēļu automātu un to spēles programmu sertifikācija, kas tiks pabeigta 2009. gada jūlijā, ir būtiski ietekmējusi uzņēmumu izdevumus un veicinājusi vairāku spēļu zāļu aizvēršanu,» norāda LSBA padomnieks Arnis Marcinkēvičs.

Līdzās apgrozījuma samazinājumam turpinājuši pieaugt LSBA biedru izdevumi, kas salīdzinājumā ar 2007. gadu pieauguši par 11 miljoniem latu un veido 132,384 miljonus latu, gandrīz sasniedzot neto apgrozījuma apjomu. Ņemot vērā spēļu zāļu un automātu skaita samazināšanos, valstij iemaksāto nodokļu un nodevu daudzums ir mazāks, nekā tika plānots, attiecīgi neienesot valsts budžetā paredzētos līdzekļus.

Asociācijā esošie uzņēmumi samaksājuši 22,124 miljonus latu izložu un azartspēļu nodevā un nodoklī. Savukārt pārējie samaksātie LSBA biedru nodokļi veido 15,161 miljonu latu. LSBA biedru uzņēmumos kopumā nodarbināti 4092 darbinieki, kas ir tieši par 600 cilvēkiem mazāk nekā pagājušajā gadā.

«Arī 2009. gadā prognozējam turpmāku nozares lejupslīdi — turpinās samazināties spēļu zāļu un spēļu automātu skaits, kas gada beigās varētu atmest nozari 2002. gada līmenī, un diemžēl tas nozīmē arī turpmāku nodokļu ieņēmumu samazinājumu valsts un pašvaldību budžetā, jo nodokļi tiek aprēķināti no spēļu zāļu un tajās esošo automātu skaita,» prognozē Marcinkēvičs.