Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis ar zemniekiem tomēr netiksies

Premjers Ivars Godmanis sagaida, ka par nozari atbildīgais ministrs Mārtiņš Roze maksimāli ātri sniegs efektīvus priekšlikumus situācijas uzlabošanai lauksaimniecībā.

Premjers, kurš patlaban atrodas darba vizītē Japānā, uzsver, ka bez viņa valdībā ir arī par nozari atbildīgais ministrs, kuram ir jāuzņemas atbildība un jāspēj piedāvāt risinājumi izveidojušās situācijas normalizēšanai un atbalsta sniegšanai lauksaimniecībai.

Godmanis uzsver, ka atbildīgajam ministram ir jātiekas ar nozares pārstāvjiem, citiem ministriem un jāsagatavo saskaņots risinājums, kuru varētu skatīt Ministru kabinetā, lai pēc iespējas ātrāk pieņemtu lēmumus, aģentūru LETA informēja premjera padomnieks Krists Leiškalns.

Lai to darītu, tieša Ministru prezidenta klātbūtne nav nepieciešama. Nedrīkst pieļaut, ka premjera prombūtnes dēļ tiek kavēta kvalificētu lēmumu pieņemšana, kas var krietni pasliktināt Latvijas lauksaimnieku situāciju, uzskata Godmanis.

Pirmdien, 26.janvārī, Godmanim ir ļoti saspringta darba kārtībā, tāpēc tajā nebūs iespējams iekļaut Rozes iepriekš solīto apspriedi ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes, biedrības «Zemnieku saeima» un atbildīgo ministru piedalīšanos.

Vienošanās par šādu tikšanos nebija panākta, kad par to informēti mediji. Pirmdien Latvijā vizītē ierodas Lietuvas premjers, kā arī notiks virkne citu svarīgu pasākumu.

LETA jau ziņoja, ka nedēļas sākumā lauksaimnieki Valmierā un Skrundā sāka miermīlīgas protesta akcijas, lai vērstu sabiedrības un valdības uzmanību uz nozares likteni. Nākamās akcijas visā Latvijā tiks plānotas atkarībā no lauksaimnieku nevalstisko organizāciju sarunas ar Ministru prezidentu rezultātiem.