Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slakteris: VID kļuvis uzņēmējiem draudzīgāks

Finanšu ministrs Atis Slakteris uzskata, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) kļuvis ievērojami draudzīgāks uzņēmējiem, un sola, ka arī turpmāk dienests būšot maksimāli pretimnākošs. 

«Valsts ieņēmumu dienests ir kļuvis uzņēmējiem draudzīgāks. Arī turpmāk, meklējot iespēju, dažādās situācijās Ieņēmumu dienests būs maksimāli pretimnākošs. Vēlreiz gribu atgādināt, ka tiem uzņēmējiem, kam radušies nodokļu parādi par 2008. gadu, jāiesniedz iesniegums līdz šā gada 1. februārim. Nokavētos nodokļu maksājumus varēs atlikt līdz pat vienam gadam, sadalot parāda summu vairākos maksājumos,» piektdien, tiekoties ar lielāko eksporta nozaru uzņēmumu un asociāciju pārstāvjiem, norādīja Slakteris.

Lai apspriestu valsts eksporta izaugsmes iespējas, piektdien finanšu ministrs tikās ar lielāko eksporta nozaru uzņēmumu un asociāciju pārstāvjiem. Sarunā ar ministru piedalījās Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas, Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas eksperti.

Sarunu laikā atzinīgi tika vērtēts nodokļu administrācijas darbs. VID speciālisti vēlreiz apliecināja, ka netiek kavēta pievienotās vērtības nodokļa atmaksa, norādot, ka vidējais atmaksas termiņš pērn bija 18 dienas likumā noteikto 30 dienu vietā. Skaidrojot situāciju par uzņēmumu ienākuma nodokļa avansa maksājumiem, nodokļu administrācijas pārstāvji atgādināja, ja paredzamā pelņa būs zemāka, nekā plānots, pastāv iespēja pārskatīt avansa maksājumu, ko patlaban daudzi uzņēmēji arī izmanto.

Uzņēmumu un asociāciju pārstāvji pauda gatavību aktīvi un konstruktīvi iesaistīties tautsaimniecības atveseļošanas pasākumu īstenošanā un eksporta politikas veidošanā, sniedzot konkrētus priekšlikumus par eksporta kredītapdrošināšanu.

«Pašlaik ir svarīgi, lai eksportētāji kļūtu ievērojami konkurētspējīgāki apstākļos, kad ir apgrūtināta iespēja iegūt apgrozāmos līdzekļus. Ir nepārprotami jārēķinās ar to, ka iekšzemes kopprodukta pieaugumu spēsim nodrošināt tikai tad, ja pārstrukturēsim ekonomiku, tai skaitā nodrošināsim eksporta pieaugumu. Līdz šim veiktais ir bijis nepietiekams, tādēļ līdz šā gada otrajam ceturksnim ir jāaktualizē Eksporta stratēģija. Eksporta kredītapdrošināšana ir viens no pasākumiem, kas sekmētu jaunu noieta tirgu apgūšanu. Nepietiekama atbalsta gadījumā, visticamāk, mūsu eksportētāji strādās nevienlīdzīgos apstākļos. Pie šāda attīstības scenārija var būtiski mazināties eksporta pozitīvā ietekme gan uz nodarbinātības rādītāju dinamiku, gan ieņēmumu apjomu valsts budžetā,» tikšanās reizē sacīja Slakteris.