Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kruks: Latvijā ir neprofesionālu kultūras darbinieku pārprodukcija

Latvijā ir neprofesionālu kultūras darbinieku pārprodukcija, uzskata grāmatas par padomju kultūras politiku 1932.-1964.gadā «Par mūziku, skaistu un melodisku!» autors informācijas un komunikācijas zinātņu doktors Sergejs Kruks.

Kā laikraksta «Diena» pielikumā «Kultūras Diena» publicētajā intervijā norāda Kruks: «Latvijā ir kultūras darbinieku pārprodukcija, kuri neprot strādāt tirgū un būt neatkarīgi, bet prasa, lai viņus dotē valsts. Tāpēc mūsu kultūras politika vērsta uz to pašu, ko padomju kultūras politika, - iekārtot darbā, apmierināt potenciālos nemierniekus, jo viņi ir gudrāki un izglītotāki un var sacelties pret šo iekārtu.»

Viņaprāt, lai situāciju mainītu, vispirms vajadzīga nesaudzīga kritika un pēc tam augšana šīs kritikas ietekmē.

«Pie mums nav pieļaujamas interpretācijas. Ja žurnālists man jautā, ko es domāju par šo gleznu, ja vairāk tiek domāts par to, cik smuki izskatās koncertu vai izstāžu zāle, kādas tur tapetes, kāda grīda, tad tas ir mietpilsonisms,» norāda autors.

Viņaprāt, tas nāk tādēļ, ka «mēs pārspīlējam kultūras misijas aspektu». Viņaprāt, mākslinieks var iet visādus ceļus - mēģināt uzturēt ētisko līmeni sabiedrībā, par to nedomāt, vai arī apzināties, ka valsts viņu ar grantiem uzpērk, «ka vairs nevari palaist muti un uzskatīt sevi par gara nesēju».