Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izglītības ministrija grasās no budžeta izmānīt naudu žurnāla izdošanai

Laikā, kad visām valsts budžeta iestādēm būtiski jāsamazina izdevumi jomām, kas nav uzskatāmas par prioritārām, Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) lūdz 185 000 latu dotāciju informatīvo programmu darbības nodrošināšanai. Šāda summa iekļauta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumā

valsts budžeta programmas Sports apakšprogrammas Augstas kvalitātes sports finanšu līdzekļu pieprasījuma sadalē.

Pieprasītā summa šim mērķim gan ir par 12 procentiem mazāka nekā pērn piešķirtā, turklāt dažām nozarēm pieprasītais finansējums samazinājies vēl vairāk. Piemēram, dopinga kontrolei pieprasīto dotāciju apjoms samazinājies par 60%.

Pēc Neatkarīgās rīcībā nonākušas informācijas, LSFP informatīvās programmas ietver arī žurnāla Sports finansēšanu. Turklāt šis žurnāls tiekot finansēts ne pirmo gadu.

Žurnāls Sports ir nedēļas žurnāls, ko izdod LSFP pakļautībā esošais nodibinājums Sporta apgāda fonds (SAF). Tā abonētāju skaits vēl pagājušā gada decembrī bija apmēram trīs reizes mazāks nekā SIA Mediju nams izdotajam konkurējošajam izdevumam Sporta Avīze. Janvārī gan izdevuma abonentu skaits palielinājies gandrīz divas reizes.

Izdevuma Sporta Avīze redaktors Ēriks Strauss ir neizpratnē, pēc kāda principa IZM izvēlējusies izdevumu, kam piešķirt dotācijas, lai tas veiktu sabiedrības informēšanu par sporta aktualitātēm. Zīmīgi, ka paredzētajam valsts pasūtījumam netika rīkots arī konkurss. IZM gan neatklāj, vai patiešām finansējums informatīvo programmu darbības nodrošināšanai paredzēts laikraksta dotēšanai.

IZM Komunikācijas nodaļas vadītāja Dace Jansone-Klasiņa, jautāta par to, kādi izdevumi ietilpst sadaļā par informatīvo programmu darbības nodrošināšanu, norāda, ka lēmums par līdzekļu piešķiršanu tiks pieņemts tikai 29. janvārī un šobrīd nevar komentēt, kam līdzekļi pieprasīti. Tas būs zināms tikai pēc to piešķiršanas.

Tāpat Neatkarīgā nesaņēma arī atbildi uz jautājumu par to, kas sportā ir prioritāte – sabiedrības informēšana par sporta aktualitātēm vai dopinga kontrole. Arī tas taps zināms tikai pēc Latvijas Nacionālās sporta padomes 29. janvāra sēdes. Arī jautājums, par cik procentiem jāsamazina valsts budžeta programmas Sports finansējums, palika neatbildēts. Acīmredzot arī tas tiks lemts nākamnedēļ.

SAF ir dibināts 2006. gadā, līdz tam laikraksts piederēja LSFP. «Pašlaik visi līgumi un maksājumi, saistīti ar nedēļas žurnāla Sports iznākšanu, tiek slēgti un veikti ar LSFP, bet līgumos ir piebilde, ka pēc Sporta apgāda fonda reģistrēšanas Uzņēmumu reģistrā līgumi tiks pārslēgti ar šo nodibinājumu,» teikts LSFP valdes sēdes protokolā 2005. gada 28. decembrī.