Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LR turpmākais liktenis varētu izšķirties nākamās nedēļas sākumā

Latvijas Radio (LR) turpmākais liktenis varētu kļūt skaidrāks nākamās nedēļas sākumā, aģentūru LETA informēja LR ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Dzintris Kolāts.

Nākamās nedēļas sākumā Kolātam plānota tikšanās koalīcijas padomes sēdē, kurā LR būs jāsniedz informācija par aktuālajiem jautājumiem, akūtajām problēmām un ceļiem, kā arī jāsniedz atbildes par to, kādu risinājumu redz LR.

«Acīmredzot politiķi pēc mūzu uzklausīšanas lems par jautājumu, vai mums palīdzēt, taču vārdos līdz šim visi ir pauduši atbalstu, norādot, ka nevar būt tādas situācijas, ka radio neskan. Pēc tam, kad būs zināms, kāds lēmums ir pieņemts, no mūsu puses varētu sekot jau praktiskas darbības,» sacīja Kolāts.

Līdz šim LR ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs jau paspējis tikties ar vairākiem politiķiem, tāpat Kolāts jau sācis strādāt ar kreditoriem, informējot par LR šā brīža situāciju, sarunu laikā panākta vienošanās, ka nekādi radikāli soļi sākti netiks. «Tāpat būs jāskatās, kā mēs tiksim galā ar sociālā nodokļa parādiem,» sacīja Kolāts.

LR ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs norādīja, ka šodien struktūrvienību vadītāji tika informēti, ka, aktīvi darbojoties, ir zināmas cerības uz «daudzmaz normālu noregulējumu» LR, taču netiek izslēgts variants par būtisku raidījumu apjoma un kvalitātes samazinājumu.

Kolāts izteica gandarījumu, ka patlaban ir zināms, ka arī nākamajā nedēļā LR transports būs braukšanas gatavībā, jo iepriekš nebija ne degvielas, ne automašīnu apdrošināšanas.

«Drīzumā mēs noteiktā kārtībā uzsākam štatu optimizācijas procedūru. Pašlaik notiek tukšo štata vietu apzināšana. Sākam ar tām, un pēc tam skatīsimies, kurā vietās būs iespējama štatu optimizācija, jau domājot par konkrētām personālijām. Personāliju atlaišanas jautājums ir ārkārtīgi delikāts jautājums. Vakar tikos gan ar LR arodbiedrību, gan ar kultūras darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, kuri, iepazīstoties ar situāciju, būtībā to izprata, aicinot tomēr ievērot juridiskās procedūras. Juridiskās procedūras paredz, ka vispirms tiek likvidētas tukšās štata vietas un tad ir jāpārskata, kā var samazināt un optimizēt štatus, sevišķi administratīvajās struktūrās,» sacīja Kolāts.

Viņš apgalvoja, ka šā brīža situācija LR ietekmēs arī nacionālo pasūtījumu.

«Visādā ziņā, jāstrādā būs ekonomiskāk, un es domāju, ka nacionālā pasūtījuma apjomi atsevišķās tematikās vai atsevišķos sektoros varētu mainīties, taču kā, to patlaban ir grūti pateikt, bet ir gandrīz droši, ka nacionālais pasūtījums mainīsies, jo situācija ir tāda, kāda ir,» skaidroja LR ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības «Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība» (AKKA/LAA) Komunikācijas nodaļas vadītāja Agnese Kārše, neskatoties uz to, ka LR līdz pagājušā gada 31.decembrim bija jāsamaksā atlīdzība par autordarbu izmantošanu, bet tas nav izdarīts, AKKA/LAA šobrīd neapsver iespēju vērsties tiesā pret LR.

Līdz 2008.gada 31.decembrim LR saskaņā ar 2007.gada 7.novembrī noslēgto mierizlīgumu starp LR un AKKA/LAA bija jāsamaksā atlīdzība par autordarbu izmantošanu 2002.gadā un 2003.gadā, kā arī atlīdzība par autordarbu izmantošanu 2008.gadā.

Kārše informēja, ka 2008.gada 12.novembrī AKKA/LAA tikās ar LR vadību un Nacionālo Radio un televīzijas padomi, tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka, saprotot apstākļus, kuru dēļ LR šobrīd ir apgrūtināta saistību savlaicīga izpilde, AKKA/LAA apņemas līdz šā gada 28.februārim neveikt darbības izlīguma piespiedu izpildei, tas nozīmē, ka līdz šim datumam AKKA/LAA neprasīs izpildu raksta iesniegšanu un nevērsīsies pie tiesu izpildītāja minētā izlīguma piespiedu izpildei. Taču tai pat laikā AKKA/LAA aicināja izlīgumā minētajā termiņā savu iespēju robežās veikt vismaz daļēju saistību izpildi.

«Par tālāko iespējamo AKKA/LAA rīcību šobrīd vēl ir pāragri runāt, jo AKKA/LAA vēl nav tikusies ar jauno radio vadību, lai pārrunātu šos jautājums,» sacīja AKKA/LAA pārstāve.

Jau ziņots, ka Kolāts par LR ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju tika izvēlēts pēc tam, kad līdzšinējais Latvijas Radio ģenerāldirektors Aigars Semēvics paziņoja par atkāpšanos no amata.