Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecbiedrs Bērziņš: politisko krīzi izraisīja tieši Zatlers

Tautas partijas (TP) vecbiedrs Gundars Bērziņš ir pārliecināts, ka tuvāko divu gadu laikā Latvijā notiks divas Saeimas vēlēšanas, kā arī Valsts tiks pie jauna prezidenta. Turklāt politisko krīzi valstī izraisījis tieši Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» Bērziņš atklāj, ka viņa prognozēs par Saeimas atlaišanu šopavasar kļūdas nav bijis. Jo, neadekvāti reaģējot uz 13. Janvāra notikumiem, tieši Zatlers esot izraisījis politisko krīzi.

«Pēc Zatlera reakcijas un ultimāta izvirzīšanas Saeimai ārkārtas vēlēšanas kļuva neizbēgamas. Pirms viņa ultimāta valdība vēl bija rīcībspējīga. Ļoti rūpīgi izpētīju prezidenta 14. janvāra paziņojumu. Viņš nevienā vārdā nepieminēja globālo ekonomisko krīzi, kas ir reālais visu problēmu sākums. Bet politiskā krīze Latvijā tika mākslīgi uzģenerēta,» skaidro Bērziņš.

Viņš paskaidro, ka cerības izvairīties no politiskās krīzes zuda tieši pēc šī Zatlera paziņojuma. Turklāt laiks, kurš pēc šā paziņojuma tiekot tērēts politiskās krīzes novēršanai, pēc Bērziņa domām, ir velti zaudēts laiks.

«Mēs drīz vien lūgsim Dievu, lai mums atgriež katru dienu, katru stundu, katru minūti, ko mēs šobrīd zaudējam bezjēdzīgos politiskos manevros un šarlatānismā. Jau pēc dažiem gadiem Zatlera rīcību neviens nevērtēs pēc šiem ārējiem faktiem,» prognozē TP vecbiedrs.

Bērziņš lēš, ka tuvāko divu gadu laikā Latvijā ir neizbēgamas divas Saeimas vēlēšanas.
Bērziņš neskopojas ar kritiku pret Zatleru. Viņš uzskaita trīs lietas, kas, viņaprāt, raksturo Zatlera darbību. Pirmā esot zemā kompetence, otrā- neadekvātas ambīcijas, bet trešā – pārmērīga savu privāto vajadzību apmierināšana uz valsts rēķina.

«Piemēram, strīdā starp prezidentu un Aizsardzības ministriju atklājās, ka prezidents komandējumiem tērējis milzīgas naudas summas pēdējā gada laikā. Kādēļ viņš ņem naudu no Aizsardzības ministrijas budžeta? Tādēļ, ka tur ir slepenības režīms un neviens nevar uzzināt, kam šī nauda tiek tērēta – prezidenta vai viņa bērnu vajadzībām, vai luksusa automašīnas iegādei, ar ko bērnus uz skolu vadāt, vai tējas namiņiem, vai tagad grūtos laikos lidojumiem privātā lidmašīnā pat uz nožēlojamiem pasākumiem,» viņš spriedelē.