Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gundars Bērziņš kritizē valdību Parex pārņemšanā

Tautas partijas vecbiedrs Gundars Bērziņš norāda, ka Latvijas Banka līdz ar Parex bankas krahu Latvijai ir atnesusi trešo dāvanu. Pirmā dāvana bija Banka «Baltija», tai sekoja otrā dāvana – Krievijas defolta izraisītā Latvijas banku krīze, tagad Parex krīze.

Bērziņš intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» saka, ka valdība Parex bankas pārņemšanai nav bijusi gatava. Bet lēmumi, kas saistībā ar banku bija pieņemti Nacionālās drošības padomes sēdē, bija nekompetenti un nepareizi.

«Netika paredzēta Parex bankas pārņemšana. Pa to laiku Eiropa pieņēma regulu, ka noguldītājiem banku bankrota gadījumā valsts garantē 50 000 eiro. Latvijas Bankas spiediena rezultātā šī norma ļoti strauji tika pieņemta, un arī Saeima par to ātri nobalsoja. Tad atklājās, ka Parex banka grimst. Tajā brīdī no valsts budžeta nelaimīgajiem ieguldītājiem būtu jāmaksā simtiem miljonu un Rimšēvičs no amata tiktu nomests kā korķis. Tādēļ Latvijas Banka uzstāja, ka Parex banka jāglābj,» Bērziņš skaidro savu versiju par notikušo.

Pēc viņa domām, valstij pārņemot banku, jau no paša sākuma bija jānosaka ierobežojumi naudas izmaksām. Viņš varot droši apgalvot, ka nesaprotamu iemeslu dēļ Latvijas Banka pastāvēja uz to, ka tas nav jādara. Un šo apstākļu kopums izraisījis līdzsvara zudumu.

«Parex banka bija tas akmens, kurš mūs tik strauji norāva zem ūdens. Vainīgās amatpersonas ir jāsauc pie atbildības,» konkrēts ir Bērziņš.

Tajā pašā laikā vecbiedrs atzīst, ka to, ko valdība izdarīja saistībā ar Parex banku, daudz labāku neviens cits nevarētu izdarīt. Bet neatkarīgie no atbildības, kuri šo putru ievārīja, tā arī palika no atbildības neatkarīgi.